• marmara üniversitesi tarih bölümünde öğretim üyeliği yapmaktadır...
  • (bkz: fetih 1453)
  • erhan afyoncu'nun görüşlerinin aksine daha türk islamcı bir çizgiye sahip olan coşkulu ve hitabetine hayran kaldığım hocam. fatih'i yavuz'u anlatırken kendimizi 15. yy'da hissedecek kadar o duyguyu yaşatırdı. yavuzun ve fatihin divanından sıkça beyitler okuyarak kulağımızın pasını silerdi. kendisini yakından tanımak isteyenlr için http://www.ahmetsimsirgil.com/
  • cine5 te her pazar 22.30 da tarih ve medeniyet programıyla tarih ziyafeti verecek- vermekte olan prof. dr
  • bir nevi ahmet akgündüz. sığ bir türk islam sentezcisi.

işi gücü bırakıp osmanlı imparatorluğu hakkında kayı diye 4 cilt kitap yazmış. artık lisans öğrencileri bile osmanlı hanedanının kayı boyundan gelmediğini, bunun çok sonra meşruiyet mücadelesi içinde üretilmiş bir fabrikasyon olduğunu biliyor, bu adam bilmiyor.
  • an itibariyle tv8de doc.orhan cekice tarih dersi veren prof.
  • soyadını osmanoğlu olarak değiştirmesini tavsiye ettiğim kişi.

ne ulan bu böyle! her programından alzheimer hastaları gibi osmanlı ciciydi, osmanlı kelebekti falan. papatya fallarıyla mı milyon km2'lik toprağı zaptettiler. işgal ettikleri topraklara medeniyet de getirdiler, kan da, göz yaşını da. bıktım artık şu yapmacık prof.çuklardan!

tarih bir bilimdir. bilim adamlığı yapmalı.

29.09.2013 cine5 programı sonucu gelen edit : gelmiş bir de osmanlının hadım sistemini kullanmadığını, devlet eliyle kimsenin hadım edilmediğini savunuyor. osmanlı insan hakları koruyucusu falan vb... bir sürü zırva. lan kamil o adamları haremde istihdam ederek neyi desteklemiş oluyor? karşındaki saf osmanlıcıları keriz sanıyorsun da bizi yeme bari. kardeşlerini boğdurtan adamlar elin zencisini mi burdurtmayacak?
  • hitabeti halk düzeyine indireyim derken akademisyenliğin, objektif duruşun sorgulanmasına yol açan bir tarzı benimseyen tarihçi. osmanlı önyargısını barındıranları hedef alarak konuşması, doğrusuyla yanlışıyla önyargısız osmanlı dinlemek isteyen yani objektif tarih dinlemek isteyen dinleyiciye sıkıntı yaşatmaktadır. kısacası önyargılara kızarken de önyargıları bir kenara bırakmalıdır. örnek vermek gerekirse (bkz: ilber ortaylı)
  • ruyasinda devamli celalileri gördüğünü ve evde yalnizken neden osmanli zamaninda yasamadim diye agladigini düşündüğüm kisi.
  • konuşma üslubuna hasta olduğum tarihçi. hiç duraksamadan ee'lemeden ıı'lamadan aralıksız konuşabiliyor. bilgi birikimine kimsenin diyeceği olamaz sanırım ama yorumlarında biraz duygusallık görünüyor. hemen her tarihçi gibi dindar birine benziyor. hani bizler resmi devlet ideoloji tarihi okuyoruz da bu tarihçilerde mi araştırmıyorlar. dünya kendi etrafımda dönüyormuş gibi olmayım ama hemen hemen hiç dindar olmayan bi tarihçiye rastlamadım. mesela özellikle şu sıralar daha popüler olan murat bardakçı, ilber ortaylı, erhan afyoncu, vs gibi bilgilerinden araştırmacılıklarından kimsenin şüphesi olmayan insanlar şemseddin günaltay, halil inalcık gibi tarihçiler vs vs.
hesabın var mı? giriş yap