şükela:  tümü | bugün
 • kitaplık dergisinin eki olarak verilen a'dan z'ye ece ayhan kitapçığı ile hilmi yavuz ve özdemir ince'yi çok kızdıran ece ayhanperest.
 • hep fransız konsolosluğu merdivenlerinden inerken hatırlarım ben de bu abiyi. fazıl hüsnü dağlarca konusunda da en az ece ayhan'da olduğu kadar derinlemesine paslar atabilmektedir. çok güzel ney çaldığı da zaman zaman rivayet edilir.
 • aslina bakarsaniz gercekten entel adamdir. bilgilidir. saygilidir. kabul ediyorum cok konusur, cok sulanir etrafindaki guzel kadinlara. ama saygi duydugum insanlardan, beyaz (ki zamaninin en anarsik dergilerinden) gecmisiyle, yazilariyla... arada bir fransiz kulturden, sayesinde kitap asirmaksa en guzeli.
 • yayinlanmiş çeşitli yazilari toplumsal felsefe ve politika taslaklari,başkalik ve fenomenoloji ana başliklari altinda toplanmiş.
  kabalci yayinlarindan çikan kitap 220 sayfa
 • ölüm yazı vücut / norgunk yayınları 3/2004 / türü: plastik sanatlar
  madde ve karanlık : sanatın durumları ve felsefe / norgunk yayınları 7/2003 / türü: estetik
  hüsnühat / norgunk yayınları 11/2004 / türü: el sanatları
  bonnefoy / kavram yayınları 1995 / türü: şiir
 • fransiz konsoloslugu'nun bahcesinde kedi besleyen guzel insan.
 • yazı olarak içkin hayatın, ölüm olarak yazı' nın ve yazı' nın haykırdığı bilinmeyenin sunucusu/yazarı ve ülkemizde pek rastlanmayan özgün fenomenolojik denemelerin özgür sahibi. vücud konusundaki ilginç çözümlemeleri, mistisizm ile örtülü ilişkisi, anarşizm ile olan içli dışlılığı, sezgisel olana karşı sempatisi, söylenemez olana karşı tutkusu, görünür olan hat sanatının aşkın gönderimleri ile gözlerimizi kamaştıran düşünür. salon avangardlarından ayrı olarak mütevaziliği, yol göstericiliğinin sınırsızlığı ve ironik konuşma tarzı ile - bir de yüzünden eksik olmayan gülümsemesi ile- aklımızda bir süreklilik oluşturan saygıdeğer insan, güzel anların yazıcısı ve yaratıcısı. hoş sohbetini bizden hiçbir zaman eksik etmez umarım.

  ece ayhan için hilmi yavuz ile özdemir ince' ye olan göndermeleri ve beyaz dergisi hafızamızda unutulmaz bir yerde duruyor.

  not: bana geçen sohbetlerimizin birinde ekşi sözlükte adına yazılan iyi kötü ne varsa silinmesini istediğini söylemişti, baya da ciddiydi. :) biz buraya yazarak onun isteğini yadsımış olduk, bu da bizim anarşistliğimiz olsun.
 • gerçek bir blanchot uzmanı.
 • son olarak, monokl'da maurice blanchot hakkında yazdığı yazıları keyifle okuduğumuz yazar. ayrıca bir zamanlar çıkardığı beyaz dergisini yeniden yayımlasınlar istiyoruz. buradan duyurulur.