şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doping skandallariyla gecenlerde yeniden gundeme gelen er meydani denen ''katiksiz delikanli mekani!''na golge du$uren ki$i..
 • pehlivanlarıyla ünlü ilçemiz olan karamürsel den sekmiştir bu aleme....kırkpınar ın duayenlerindendier...
 • sanki birileri tarafından ayağı kaydırılmaya çalışılıomuş gibi gelir yıllar yılı.
  hayvan adam doping yapmış diye büyük puntolarla verilir.
  tüh dna tutmadı diye seri ilanlar boyutunda duzeltilir 1 hafta sonra.
  bi iş var bunda.
  (bkz: yağlı güreş mafyası)
 • ölmeden ufcde dögüstügünü görmek istedigim, karın kasları göbek seklini almıs güresci.
 • bilekleri cok kuvvetli bir gurescidir.ic kazik oyununu cok iyi uygular.
 • ceviz kabugu programinda hulki cevizoglu'nun "gureslere gayler gelirse nasil karsilarsiniz" sorusuna "gelip efendi gibi otursunlar, birsey demeyiz" derken yuzunde olusan gulumsemesiyle beni de gulmekten gebertmistir. aynı zamanda cumhuriyet donemi kirkpinar yagli gureslerinin en cok baspehlivanlik kazanan ismi. 1990, 1991 ve 1992 yillarinda 3 kez ustuste baspehlivanligi kazanarak altin kemeri aldi. 1993 gureslerinde de baspehlivanligi kazandiktan sonra, 1994 yili baspehlivanligini antalyali cengiz elbeye'ye kaptirdi. 1995, 1996 ve 1997 yillarinda tekrar ustuste 3 yil baspehlivan oldu. yaglı gures tarihinin sohretli isimleri arasinda yerini alan karamursel'li , 1999 ve 2000 yili kirkpinar baspehlivanligini da kazanarak toplam dokuz kez baspehlivanlık unvaninin sahibi oldu.
 • karamürsel'de dolaşan bi rivayete göre;atının ayağı kırılınca,onu sırtına alıp çarşıya indirmiştir.(bkz: atma frodo yüzük kardeşiyiz)
 • dev gibi bir sumocuyla kapışıp yenişememiş babayiğit.
 • ismail safa özler anadolu lisesinin 10 yıla yakın bir süre boyunca biyoloji öğretmenliğini yapmış olan bir insan. 2005 yılında isö'den ayrılarak adana fen lisesine gitmiş, ama fazla tutunanamış. nedeni ise fen lisesi öğrencilerini fazla zorladığının ortaya çıkması. adana fen lisesinden sonra adana kolejine transfer olduğunu falan duyduk. iyi adamdı vesselam.

  favori lafları;

  - çalış desem de çalışmayacaksınız. sizinle ne uğraşacağım amına koyim.
  - siktir et! kırarsan kır lamelleri. nasıl olsa parasını sizden alıyorum.
  - hop! sen! anlat bakalım dersi. bilmiyor musun? otur götünün üstüne.

  bir arada sınıfın ortasına sandalyesini çekip, tüm sınıfa hitaben, sizden bir bok olmaz kusura bakmayın bu çalışma ile demişliği bile vardır. sınav esnasında 10 kişinin yerini kafasına göre değiştirip güya kopyayı engelleme yoluna girdiğini sanırdı. ( hakketen kopya çekemezdik lan. )

  o gitti ismail safa özler anadolu lisesinde bir başka biyoloji eğitimi başladı. onca sert kurallarına rağmen gene de adam olması ve taviz vermemesi sebebiyle bir numaralı hocamdır.
 • adana öğrencisinin tanıyacağı biridir
  adana fen lisesinde öğretmenlik yaparken sürekli sizin farkınız ne ki diyerek taşra okullarındaki insanlara haksızlık yapıldığını ve 5 para etmediğimizi söyleyip durmuş, hak üstüne bol bol konuştuktan sonra evrim vb konuları ''sevmediğini'' söyleyip koca bir dönem sade ve sadece gazete okumuş sınıftakilerin ise çıtını dahi çıkarmasını yasaklamıştır. bunu sadece bizim sınıfa değil tüm döneme yapmıştır. kendi gibi konuşayım biraz

  ''devletten vatandaşın verdiği vergi ile maaşını alan sen sevgili hocam nasıl olur da vazifeni yerine getirmezsin??''

  bir derste olimpiyat öğrencilerini sınıfa alıp ders anlatmıştır ki o ders herkes ne kadar iyi ders anltabildiğini görüp şaşırmıştır zira ilk kez görmüşüzdür bunu..

  bunun yanında bir arefe günü okul neredeyse boş iken, her sınıftan max 3-5 kişi varken bizim sınıfta 10-15 kişi var diye sınıfa kızmış ve tek bir konu verip herkesi 1 ders boyunca ayakta tutarak ders sonuna kadar o konuyu okutmuştur sırayla.. dersin başında ''bok mu var geldiniz okula kimse yok alın size ceza'' diyerek yapmıştır bunu.. ne garip değil mi..

  bir ders sonra ''hocam neden'' temalı bir soru soran arkadaşa ''sana şimdi bir şey yapamam çünkü bu yüzdne yaptığım belli olur ama sonra görüşeceğiz'' de demiştir

  başka bir ders sorusuna verdiğim cevabı yeterince doğru bulmayıp başıma bir sus şişesi kapağından su dökmüştür. bunun üstüne hadi bakalım demişimdir kendi kendime ve hafif hasta olduğum o gün bilerek ve isteyerek titremişimdir şiddetli bir şekilde. 2 dakika sonra ne oldu diyerke yanıma gelmiş ve ''hocam hastaydım çok üşüyorum'' dediğimde bildiğin tırsmış atkı vb şeyler isteyip klima sıcağa açıkken en sıcak en tatlı yere oturtmuştur beni.

  ben ibnelik ettim mi? evet. onun öyle korktuğunu görmek çok büyük keyif vermiş midir? anlatamam bile..

  buradan yorumu size bırakıyorum. şehit haberlerine ağlayıp da ''insan'' olarak adlandırılan bu kişinin orada insanlar ölüyor siz çalışmıyorsunuz işe yaramazlar sürüsü tarzı beyanatlarından sonra ''beğenmediği'' için anlatmadığı konular olmuştur..

  keşke dedikleriyle yaptıkları birbirini tutsaydı o zaman süper bir insan olurdu..

  ha böyle mi? böyle nasıl biri ben kendi kararımı verdim ve kararı size bırakıyorum

  edit: unutmuşum. bu alanda en iyisi için (bkz: cevdet aktaş)