• -- gulum ne icersin
    -- icmiim ahmet abi saol
    -- ic gulum bisiler masamiza gelmisin
    -- bi kola iciim abi
    -- ne kolasi lan hayvan.. tahirr abiiii gence bi cay bana da bi tarcin
    -- ama ahmet abi
    -- kak git lan ! hayvan herif... tahir abii cay iptal... tarcinin parasini da al gencten
  • ilker arslan... cafenin onunde yakalamistim onu eskisehirde
    fostik-sizi birine benzettim ama
    tombak- kime ?
    fostik- ahmet tombak'a
    tombak- benim gulum
    fostik- bisiler icelim abi cafede hem hava atarim hayranim sana
    tombak- trene yetiscem gulum baska zaman.. cift sarili varmi sende ? (cift sarili=marlboro..cift yaldiz cizgiden bahsedio filtredeki)
    fostik- hohahahah buyur ahmet abi..
    tombak- gulme lan hayvan herif..kak git kak !
  • - gulum ben gidiyorum buralardan *sigaradan efkarla bir nefes cekme efecti*
    - ne oldu ahmet abi hayrola.
    - eskisehir'de maytap fabrikasinda is buldum, gece bekcisi olarak calisacagim.
    - tahir abi genc sana emanet.
  • şok programının en komik karakterlerindendi belki de en komiğiydi. karşısında oturan elemanla şöyle bi dialoğu da geçmişti.
    -gülüm ben yarışmaya katılıyorum.
    -vay abi ne yarışması bu
    -inermisin çıkarmısın gülüm
    -abi ne yapıcaksın peki şarkı bölümünde mi yoksa taklit bölümünde mi
    -bu da sorulurmu lan hayvan tabi ki taklit bölümünde
    -ne taklidi yapıcan abi
    -ilhan irem aslanım.(birden tavır değiştirir gözleri kısıp ilhan irem in yalanı dolanıyla hepimizin bu hayat ını söylemeye başlar.gördüğüm en güzel ilhan irem taklididir bu.)
    -tahir abi bana bi çay gence de bi oralet benden.hadi bakiim.
    yıllar sonra yine suratımda tebessümle hatırlayacağım mütiş bi kişiliktir ahmet tombak. şok un neferidir.
  • versene bi kalite repliğiyle gönüllerimize taht kurmuş bi abimizdir.
  • $ok programinin gercek mizah donemlerinde yayinladigi benim hayatimda gordugum gormus olabilecegim en komik insan.. kendisiylede $ans eseri tani$mi$tim ... o en iyisi... qube ve ssg ile seyrettigimizin ertesi gunu saatlerce kritigini yapardik...
  • bir acaip adam daha... $ok donemindeki skeçlerde madara ettigi genç ben oluyorum. her ne kadar o karelerde kafam gözükmese de 'ver bi kalite' diyerek marlborolarimi tüketmistir. enteresan bir dinginlige sahip, tanimsiz bir ünitedir. sakatat sever, kelle yer...
  • sok programinin en can alici karakteri ah ahh nerdesin tombak...

-donna donna donnaaaa dooonnaaaaa maradonaaaaaa
  • kendisinin vefat ettiği, şahan'ın, beyaz'ın skeçlerinde çıktığı sanırım yanlış anlamalardan kaynaklanmaktadır. şok programından hatırlanan ve vefat eden tilki selim krakterini canlandıran kişidir. ayrıca beyaz ya da şahan'ın skeçlerinde oynamışlığı da yoktur ahmet tombak'ın..o hala eskişehir'de vakur bir edayla yaşamakta; maytap, kızkaçıran gibi yararlı şeyler üreten bir fabrikada gece bekçiliği yapmakta, eskişehirli temiz bir ailenin kızıyla evlenmiş çocuğu ve eşiyle mutlu mesut yaşamaktadır...hala tahir abinin kahvesinde kış geceleri beyaz ve tarçın yazınsa gençler gazozu içer, eskişehirspor maçlarını açık tribünden ve hava hastanesi tarafından izler, ver bi kalite repliğini söyler...
    (bkz: ilker arslan)
  • incelemem istenen 600 kusur cv arasinda ahmet tombak ismini gorerek 5 dakikada bu isten kurtulmami saglayan sok programindaki en baba karakterlerden biri.
hesabın var mı? giriş yap