• casio org a meydan okuduğumuz...
  zıpzıpda kafa göz yardığımız (azdaha)
  boğaya yenilmediğimiz...
  çarpışan otolara binemediğimiz...
  off road carting yapıp orcanın taklası ile şok olduğumuz...
  başkentlim yazısı ile kamyoncu abimize hayran kaldığımız...

  road trip dersem kimliğimi açığa çıkarabilen...
  tos toparlak deejay
 • yere batasıca törelerine bağlı kalarak ölen kardeşinin eşini ikinci eş olarak alan demokratik toplum partisi lideri. ayaklı oksimoron, sen kalk bir yandan demokratik toplum adında parti kur, öte yandan da insanlık dışı törelerine sıkı sıkıya yapış. hiç şaşırmadım, zira gerçek yüzleri bu. sahte demokratlar sizi, siz kim demokrasi kim ! önce evinizdekilere demokrat olun sonra demokrasi nutukları çekin sağa sola.

  http://www.milliyet.com.tr/…12/23/guncel/gun06.html
 • ismi ironik bir anlamli tashih ornegi olan politikaci.
 • türkiye'nin çok eşli parti lideri(!)
 • bugün cnn turk'de bol bol dinledik kendisini. bakın demokratik, üniter devlet savunucusu, halkların kardeşliğinin temsilcisi ve bölgesel politika üreticisi olduğu iddiasındaki bir partinin temsilcisi olarak neler söylemiş.

  soru: bölgedeki olayların dinmesi konusunda bir yönlendirme yapıyor musunuz? burada bir rolünüz var mı?
  cevap: olayı muhatap ile kısıtlamamak lazım. halk demokratik bir şekilde yönlendirilmeli. demokrasiye ihtiyacımız var. bölgede halk fakirlik içinde ve silahlar altında yaşıyor. farklı projelerle ortaya çıkılmalı. bu olaylar ancak demokratikleşmeyle düzelir.

  (cevap alınabilmiş mi bilemiyorum)

  soru: peki sizin temsilcileriniz aksi yönde bir teşvikte bulunuyorlar. temsilcisi olduğu halka kepenk kapatma yönünde telkinler veren temsilcileirniz var. bu konuda ne diyorsunuz?
  cevap: biz onları parti disiplinne şeyettik. uyardık.

  soru: ne olması gerekiyor peki? nasıl biter bu gerilim?
  cevap: eğitim lazım, sosyalleşme lazım (devam eder teranelere bir süre) ve farklı projelerle çıkılmalı. biz parti olarak bu konuda bir politikaya sahibiz ve arkasında duruyoruz.

  soru: bölgede bu çatışmalar nedeniyle 15 yılda 150 milyar dolar harcandı. gap'ın sonlanması için ise 4 milyar dolarlık daha yatırıma ve çalışmaya ihtiyaç var. ancak insanlar güvenlik nedeniyle insanlar bu yatırımları tamamlamaktan çekiniyor. sizin bu konuda bir desteğiniz yok mu? bir yönlendirme yapamıyor musunuz bu olayların bitmesi konusunda? gap bitince 4 milyon kişilik istihdam oluşacak zira.
  cevap: (özetle) halk kendi bildiğini yapar biz yönlendiremeyiz.

  soru: peki bu ekonomik durum için parti olarak öneriniz nedir? ne projeniz var?
  cevap: (kaypak mode on, cevapsızlığın üstünü kapatma çabası maksimumda) ben ekonomist değilim. oturulur konuşulur. bir mantıklı yol bulunur.

  şimdi ahmet bey; madem ki bir politikanız var ise, neden açıklamıyorsunuz? madem ki bir somut öneri bulamıyorsunuz, nasıl "ben halkın demokratik temsilcisiyim" diyebiliyorsunuz? "halk bizi dinlemiyor, biz yönlendiremiyoruz, kepenk kapatmalar halka zararlı evet" diye gevelemekte zarar görmüyorsunuz ama kalkıp da "açın kepenkleri, her şey devam etsin, bizim parti mensuplarımızın olaylara karışmaları durumunda gereken disiplin cezaları alacağı bilinmelidir" diyemiyorsunuz?

  kaypak tabiri, papağan tabiri, her soruya aynı cevabıo verip her şeyi çözümsüzlük kelimesine bağlama çabası tabiri belki bu entrynin silinmesine neden olur. ama öyle be canlarım ciğerlerim. buyrun görün işte. "muhatap meselesine indirgemeyelim olayı" diyerek muhatap işaret eden temsilci. her şey ortada.
 • osman baydemir'in diyarbakırdaki olayları yatıştırdığını söyleyebilecek kadar da pişkin bir insandır kendisi. meğer gidip gençleri vazgeçirmiş bu şahıs. oysa ki biz sırtlarını sıvazlarken gördük.
 • soyadı aşiretinden gelmektedir. aşiret kürt aşiretidir ama aşiretin adı türk aşiretidir.
 • kendisi devletin sopa politikası değil şefkat poitikası uygulaması gerektiğini söylemiştir oysaki;
  devlet evlatlarına şefkat politikası uygular , dağa çıkan vatan haininin şerefsiz bebek katilinin laik olduğu şeyde sopa politikasından başkası değildir olmamalıdır.

  edit:entry gelen olumsuz oylarla zamanın ötesine geçmiştir ki bu daha öncede olmuştur olabilmektedir ortada büyütülecek bir sorun yoktur.beni asıl ilgilendiren insanların bunu yapmalarının iki nedeni olabileceğidir bunlardan birincisi yapılan yorumu beğenmemeleri diğeride yazılanların yanlış olabileceğidir.(zira sözlükteki oylama tuşlarının tamamen partizan amaçlarla kulanılması kesinlikle aklıma gelmemektedir)

  1)belki ahmet türk bu sözü söylememiştirde benim içime doğmuştur sallıyorumdur.
  http://www.milliyet.com/…04/22/siyaset/axsiy01.html

  2)devletin geleceği teslim edeceği evlatlarına şefkat politikası uygulaması fikri beğenilmemiş olabilir.

  3)dağa çıkan vatan haininin (vatanın yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimse.)sopa politikasına layık olmadığı düşünülüyor olabilir.fikir özgürlüğüne sonuna kadar inanan bir kişi olarak insanların özgürlüğünün başkalarının haklarını gasp etmeye başladığı noktada sınırlandırılması gerektiğine inanıyorum.tarih boyunca ve dünyanın heryerinde rejimler kendilerini korumak için bir takım önlemler almışlardır.30 bin evladını kurban verip daha sonra katillerle masaya oturmak bu önlemlerden değildir bahsinin geçmesi bile düşündürücüdür.devlet elbetteki düşman karşısında silahlı gücüne başvuracaktır.

  4)eğer ki takılınılan nokta, bebek katili bölücü başıysa insanları vicdanlarıyla başbaşa bırakmaktan başka yapıcak birşey yoktur.
 • demokratik sivil yöntemlerden yana adım atılırsa pkk’dan, güneydoğu’ya döşenmiş mayınların haritasını alabileceklerini, ancak hiç açılım olmadığından dolayı, hareket edemediklerini bildirmis dtp genel baskani. mehmet ali birand'in konuyla ilgili yorumu icin:

  http://www.hurriyet.com.tr/…8.asp?yazarid=69&gid=61
hesabın var mı? giriş yap