şükela:  tümü | bugün
  • iki okulun (düzce anadolu lisesi ve düzce ticaret lisesi) müdürlüğünü nasılsa uzun süre devam ettirmiştir. oğlu da düzce anadolu lisesi mezunudur. kendisi ile ilgili hatıralarımız pek sevmeyiz, hemen her müdür gibi. fazlası da vardır ama sözlük bir intikam yeri değildir. oğlunun gözlükleri ile kendi gözlükleri bir ara pek benzeşirdi. masasını, odasının dekorasyonunu sık sık değiştirdiği anlatılırdı. kütüphanenin yanında devasa bir odası vardı, belki bir çok küçüktük, oda büyük gelirdi. bir kez kulağımı çekmiştir. bende onunkini çekmiştim. *
  • düzce arsal anadolu lisesi okul koridorlarında ve okulun bilimum köşelerinde yankılanan "appptal heriifff" bağırışlarının sahibidir. ortaokul yıllarında iken aniden sınıfa girer, arkalarda bir sıraya oturup ders dinlerdi kendisi. herkes bir şekilde hiddeti ve şiddetiyle tanışmıştır. öğle tenefüsünde camdan bakıyorlar diye kulaklarından tutup kafalarını karatahtaya vurduğu arkadaşlarımız da olmuştur. örnekler çoğaltılabilir. ayrıca edebiyat hocasıdır kendileri. *
  • etilerde bir mobilya ve dekorasyon mağazası.

http://www.ahmetturkmen.com/
  • düzce anadolu lisesini, anadolu lisesi yapan kişidir. 'nazi' tavırları yanında okula yaptığı katkılar tartışılmaz. iki elinin parmaklarını birbirine kenetleyerek ve güler mi söver mi belli olmayan bakışlarıyla duruşunu anımsayabiliyorum.
  • edebiyat öğretmeni olarak girdiği ilk derste "hangi üniversiteye gitmek istiyorsun, hangi bölümde okumak istiyorsun" diye sorduğunda "ben üniversiteye gitmeyeceğim, ben kendimi geliştireceğim. meslek sahibi olmak için okul okumak istemiyorum" cevabını verdiğim kişidir. 1 öğretim yılı boyunca, bu adam, bu cevabımdan dolayı bir daha bana asla soru sormadı, hiç sözlü yapmadı, kopya çekmeme aldırmadı. tutarlıdır.
  • ahmet türkmen bir fenomendir...eşi benzeri yoktur.7 sene krallığında yaşadık,her sabah saçımızı ördük,etek boyumuzu kontrol ettik,kravatımızı düzelttik,bakışlarımızı ondan kaçırmaya çalıştık başımız önde gezdik,bize bişey soracak diye ödümüz koptu,zil çalar çalmaz sınıfımıza koştuk ki koridorda karşılaşmayalım,anahtar sesiyle ve öküz evladım haykırışlarıyla muhattap olmayalım.zor günlerdi...arkadaşlarımıza tekme tokat girmesini defalarca izledik...ellerini arkada birleştirip insanın gözünün içine bakarak kafasını iki yana sallaması apışıp kalmanız için yeterlidir...
  • kendisi bir nevi ölümsüzdür, sylar'dır; hangi koridordan ne zaman çıkacağı hiç belli olmaz. yarın bir gün kendisine birşey olsa* ruhunun okul koridorlarında gezerek, etrafa korku saçacağı aşikardır. yine de arsal'ı arsal yapan kişidir. pek sevilmese de, bütün hayatını arsal üzerine kurmuş olması takdir edilmelidir.
    (bkz: öküz oğlum)
  • 7 sene okuduğum,derste huzuru bozduğum için kendisine gönderildiğim, odasında suçluca karşısında dururken adımla yaptığım bu hareketlerin birbirine uymamasından ötürü ekstra azarlar silsilesi yediğim okulumun güzide müdürü..öğrenci zili çaldığında koridor başındaysa zilin yapamadığını yapar,duruşuyla 10 saniyede herkesi sınıfa sokardı..karizma sahibi,mezunlarına iyi davranan,arsal anadolu lisesini lise yapan bir değişik eğitim insanı..
  • http://www.arsalanadolulisesi.k12.tr/…ak.asp?id=180

okulun sitesindeki duyuruya göre 31/07/2008 tarihi itibari ile emekli olmus düzce arsal anadolu lisesi'nin efsane müdürüdür.
  • emekli olmadan önce mezun öğrencilerine okudukları bölümlerine göre staj yapıcak yerler önerir, yönlendirirdi..