şükela:  tümü | bugün
  • cennet mahallesinden fırlamış gibi gösteren takım elbise

bu mahkemede bir mesaj felan vermeye mi çalışmış anlamadım.

ahahaha bu ne amk
  • 90lı yıllarda yaşamamış biri için ilginç olabilir, ancak o dönemlerde herkes renk renk takım elbiseler giyiyordu. hatta 1993 yılında lise son sınıfdayken memur olan babamın sümerbank çeki ile bana aldığı bir takım elbise vardı ki, görseniz beni afaroz ederdiniz. anafikir; lütfen olayları veya modayı yaşandığı döneme göre yargılayın.
  • 2005 yılında doğanlar için komik olan takım elbise. o dönem şık bile sayılabilirdi.
  • 90'larda okuduğum lisenin kıyafetidir. sanırım aynı liseden mezun olduk.
  • taktiksel bir giyimdir. tanıdığım bir emekli ağır ceza hakimi avukat söylemişti. mahkemeye çıkarken mutlaka kırmızı bir giyimin olsun. ceket, kravat veya bir mendil. hakimler, eğer üzerinde kırmızı bir giyim var ise seni daha bir dikkatle dinler. dosyanı incelerken mutlaka seni giydiğin kırmızı renk ile hatırlar böylece savunmanı da hatırlar demişti.

'red effect' diye bir şey var. buraya da ingilizce bir sayfa koydum varsa ingilizceniz açıp okuyun. emekli hakimi destekleyen bir makale.

ahmet türk biraz bokunu çıkarmış olabilir.
  • 2040'lar da hala buraları okuyor olursanız,şimdi sizin giydiğiniz kısa ve dar paça,çorapsız takım elbiselerinizle daha fazla taşak geçecekler haberiniz olsun:)
  • takım elbisenin ne olduğunu bilmeyenlerin açtığı başlık. muhtemelen kırmızı ceketi yadırgamış ama ifade edememiş. takım elbise adı üzerinde takım olur. ceketi ve pantolonu aynı kumaştan ve renkten olur. aynı diyorum kaptın mı?
  • evet yukarıda da bazı arkadaşların belirttiği üzre 90 larda moda böyleydi, ibo, mahsun, ferhat güzel ve ahmet türk kalitesindeki adamlar için bu modaydı.

tanım:allahın krosunun şaşırtmayan zevksizliği.
  • luis figo'nun 1992'de giydiği ceket kadar olmasa da rengiyle kayda değer bir cekettir.
    90'lı yılların modası. bizim de giymişliğimiz vardır renkli ceketlerden.