şükela:  tümü | bugün
 • her yerel seçimde mhp'nin istanbul büyükşehir belediye başkan adayı olan, uçuk kaçık bir adam. mimar, mühendis, şehir planlamacısı ve psikologu, vs. vs*.
 • haliç'le ilgili enteresan projeleriyle sık sık gündeme gelir.
 • seçim kampanyası için hazırlattığı bir elinde t cetveli, bir elinde klavyeli afişi gözümüzün önünden hiç gitmeyecek olan, 3. köprüyü marmara denizi üzerinden geçiren, bir başka köprü projesinde kıbrısı anavatana bağlayan (bkz: oha) acayip mimar.
 • akademik kariyeri, projeleri, gorgusu, bilgisi vs alt alta kondugu zaman acik ara ile belediye baskani olmasi gereken ama bu gidisle sittin sene istanbula belediye baskani olamayacak olan halende basbakanlik danismanlarindan olan mimar, muhendis.
 • robert kolejde çalışmışlığı vardır.
 • itü mezunudur, uzmanlığı şehircilik üzerinedir. gebze yüksek teknoloji ensititüsü mimarlık bölüm başkanıdır, eğer istifa etmediyse... kartvizitinde ne demekse dünya profesörü yazar. bürosu kalamış'tadır.
 • bazı insanların nevrozları toplum normaliyle çelişmez dedirten memleketimizin kabul görmüş delilerinden.. ofisinde çalışan insanların neler konuştuğunu duymak için ofise gizlenmiş dinleme cihazı yerleştirdiğini duymuştum. belediye başkanı-mimar-milletvekili filan olmak yerine bilim kurgu yazarı olmak istese taktir ederdim dediğim şahıs.
 • avcılar'dan tuzla'ya köprü yapmak (evet. doğru. adalar'ın arkasından falan dolanacak. o derece) gibi saçma sapan bir projeyle belediye başkanı olabileceğini zannetmiş bir şahsiyet. mhp'nin yeni genel merkez binasını da bu adam çizdi. yukardan bakınca üç hilal şeklinde görünen bir yapı var binanın önünde. (ya da binanın bizzat kendisi öyle. tam hatırlamıyorum. ikinci seçeneği havsalam almadığı için "değildir canım" diyerek eledim, ama belli olmaz). sanki memlekette şehir planlamacısı kalmamış gibi televizyonlar falan bunu çıkarıp dururlar tartışma programlarına.
 • ofisinde çalışan insanlara çektirdiği azaplar konusunda resit soleyle yarış halindedir. dinleme cihazının dışında yeni mezun mimarcıkları çok az parayla tekniker olarak çalıştırdığı söylenir.*
  ayrıca cuma öğle saatlerinde telefonlara "cevap vermez". camidedir.
 • cumhuriyet donemi makaleler bibliyografyası cd-rom'unda -ikisi ortak olmak üzere- toplam yedi makalesi bulunan, ordinaryus profesör... mimar... hede...
  yaptığı binalar, yürüttüğü fikirlerle karşılaşınca bir cv'nin nasıl da balon olabileceğini ibretle müşahede edebilme imkanını sunan 'gemisini yürüten kaptan'!
  maalesef!

  ayrıca:

  http://www.arkitera.com/…ahmetvefikalp/ornekler.htm

  adresinden bazı projelerini incelemek mümkündür.
  "3g" isimli havalı projeye dikkatlice bakınca, neresi olduğu meçhul olan bir sokakta bina irtfasını yükseltip, catıları beyaza boyayıp, iki de ağaç dikince şehrin güzelleşeceğini iddia eden mimarımız; aynı ilhamla japon'yanın göbeğine "türk evi" diye oranları, geometrisi bozuk ve numune babından olsun bir benzeri bulunmayan (dışa akseden kubbeli bir tane dahi türk evi gören varsa beri gelsin!) bir tüyü dikivermiştir.
  ahmet vefik alp, banu alkan'ın ziyadesi ile ciddiye alınmış bir nevidir.