şükela:  tümü | bugün
  • tv programlarında savaş stratejileri uzmanı edası ile dolaşan enteresan şahsiyet. bu arkadaş çeşitli ulusalcı komplo teorilerini tv programlarında dile getirir. üzerinde askeri kademelerde (bildiğin tamirhanenin askercesi) giyilen tulumlara benzer bir kıyafet ve çeşitli militarist armalar, rozetler bulunur. ne hikmetse bu adamın kıyafetinde bir rütbe işareti, bir sınıf işareti yoktur. muhtemelen kendisi asker değildir, askeri mevzulara kafayı takmış meraklı bir amatördür.
  • "mayın ve mühimmat uzmanı" olarak lanse edilen bir kişi. düşen helikopterler hakkındaki beyanatları gerçekten enteresan. (bkz: adam haklı beyler)

buyrun izleyin: http://www.youtube.com/watch?v=z0x_4-ax0rk
  • kim bu adam bilmiyorum ama, internette gezen ülke tv'deki programının videosunu izledikten sonra sokaktaki sıradan herhangi bir adamı; kendim de dahil, bir gözlük takıp, bir pilot montu giydirip, kahve'de konuşur gibi televizyonlara çıkarsak bu söylediklerinden farklı bir şey söylemeyecek olduğunu düşündüğüm, üslubuna ve konuşma seviyesine bakarak; mesleğinin, muhtemelen mahallenin meraklı amcası olan ve internetten veya gazetelerden bu işleri takip ederken kafayı iyice bu konulara sarmış bir apartman yöneticisi veya bir emekli öğretmen gibi bir iş olduğunu düşündüğüm adam.

bir de videolarda cesur komutan filan demişler, adamın en ufak ilgisi olduğunu düşünmüyorum ordu ile, ki aksini gösteren bir durum da yok. ayrıca uzman ne demek onu da anlamadım, neyin uzmanı? nerede uzman? ne görevi, ne çalıştığı yer belli olan, sıradan bir halk tiplemesi.

komedi de değil, bence tam bir televizyon skandalı olmuş eğer bu adam cidden birşeyin uzmanı değilse bu kanal adına. spor programı filan varsa bu kanalın, umarım bir ara beni de futbol uzmanı diye bir ara bir programa çıkarırlar. yıllarca menejerlik oyunları oynadım ve benim de söylemek istediğim bir kaç cümlem var platini ile ilgili.
  • hincal'in futbol bilgisi kadar askeri bilgisi oldugundan suphelendigim "uzman".
    amerika'nin sattigi silahlara cip koyma zorunluluguyla alakali kanun!?

bahceli'den gelsin;
    (bkz: haydi suradan)
  • cok komik iddialarda bulunan adam.
    beyaz'in yillar onceki hamit tiplemesine benzettim.
  • haftasonu duisburg'da bir kitap fuarında rasladım kendisine. kitap reyonlarını gezerken, bitişik reyondan önüme bir kitap uzandı. ilk şaşkınlığımı attıktan sonra yavaşca kitabı uzatan eli takip ederek, kitabı uzatan kişiye , 'nedir bu?' der gibi bakınca, 'beyefendi buyrun, benim kitabım, yazarı benim' dedi. ben de alıp arkayüzünden yazarımızın hayat hikayesine göz attıktan sonra, sayfaları biraz karıştırdım ve 'sat-mayın' adlı kitabını 'çok güzel, çok güzel' deyip iade ettim ve başarılar dileyerek oradan ayrımdım. ayrılırken ise aklımdan bir işportacının nasıl yazar olduğunu düşünmeden edemedim.

ayrıca aynı fuarda bu kitabı ben yazdım, almak ister misin? diyen isportacı birkaç yazara daha rasladım. hatta davut can isimli başka birisi kitabını satmak için epey de uğraştı ama başaramadı.
  • tff'nin il gözlemcilerinden.
  • 2-3 yıldan beri çeşitli ortamlarda ülke tv'deki kahve muhabbeti "bu komutan fazla yaşamaz" adı altında dolaşıyor. videosunun yorumcuları arasında genelkurmay başkanı olmasını isteyenler çoğunlukta, yani bir kısım şakirt "adamı" baya baya asker sanıyor. galiba pek iplenmediğinden halen daha yaşıyor.

ve contorium'la birlikte en bir favori türkiye gerçeğim kendisi.
  • aklıma rasim ozan kütahyalı'yı getiren emekli astsubay.