şükela:  tümü | bugün
  • sağdan sağdan çomar beyanı...

soldan soldan olanı da "akp'li değilim ama bu süreci çok iyi yönettiler" şeklindedir...

unutulmaz son sözler arasına girecektir yakında.
  • bu da dımdızlak, başı kabak ortada kalan zırtapoz beyanı.

not: chp'li değilim, akp'li hiç değilim. diğerlerini saymıyorum bile.
  • hala süreç bitmediği için anlamı olmayan bir söylem. hacıbaba bir bekle bakalım şu umreden gelenler bir sahalara çıksın, ondan sonra yorum yaparsın.
  • öyle olmasını umuyorum. ama bir de bu işin suriye faktörü var. ne yani katil matil ama bir tane vaka yok diye iyi mi yönetti diyeceğiz esad için?
    dediğim gibi iyi yönetildiğini umuyorum ama ortada acı bir gerçek hala duruyor; güvensizlik. insanların hatırı sayılır bir kısmı iktidara inanmıyor. bunlar vatan haini olduğu için güvensiz değil. sen güven kavramının içine ettiğin, sürekli ümmetin başının döndürdüğün için öyle.
  • isvecten bildiriyorum, akp sureci isvecten iyi yonetiyor. hanim pilates hocasi, birazdan ise gidecek, cunku gym ler hala kapatilmadi ve grup derslerine " gelmiyorum " diyemiyorsunuz. ulkedeki toplam vaka sayisi 1000, ulkenin nufusu 12 milyon, turkiyedeki 6500 vakaya denk. okullar da hala acik bu arada, neymis efendim anasi babasi doktor olan cocuklara kim bakacakmis, doktorlar evde oturamazmis. ulkedeki doktor sayisi tas catlasa 5000. yani 5000 cocuk icin 12 milyonun hayati tehlikeye atiliyor.

tek adam yonetimleri, kriz anlarinda, nitelikli kadrolari nispetinde demokrasilere gore avantajlidir, bu bir gercek. bugun ulkede tek adam yonetimi olmasinin sebebi ise 50 senedir yok asala, yok pkk yok suriye vs ile devamli olarak kriz altinda olmasidir, bunun suclusu da turkiye degildir, bu orgutlere kim parasal yardim yaptiysa gidin onlari elestirin.

bu arada umreciler %30 oraninda coronali cikarsa, isvec ile ayni durumda olacagiz, ki coronali orani %10 u gecmez.

yedigimiz golun de yine arap mitolojisine inananlardan olmasi tesaduf degil gerci, arapcilik da, baticilik da her daim uzer. bilimsel dusenceden sasani sikerler.
  • bu surecin bence yonetimle alakasi yok daha yeni yeni tedbirler alindi. bu is ilk ciktiginda o cinliler italya yerine turkiyeye akin etseydi bizde yalan olurduk ve surec hala bitmis degil.

bunun yaninda diyelimki iyi yonetti ne olacak ille karsiti diye laf mi sokalim. taraf tutmadan iyiye iyi kotuye kotu demeyi ne zaman alisirsak o zaman bazi seyler duzelmeye baslar bu kafayla guclu her daim gucsuzu ezer...
  • guney kore nin corona virus sureci yonetimi dunyadaki tum ullkelere ornek gosteriliyor. turkiye ile karsilastirildiginda tam ters ucta yontemler uygulamis. ornegin, hic haber saklama yok. her gun bilgilendirme var. 4 mart 2020 itibariyle 140,000 kisiye virus testi uygulanmis. 6,000 kiside virus bulunmus.
  • valla iran'la italya virüsten deli danaya dönmüşken bizimkiler önlem felan almadı. kimse kusura bakmasında burada virüsün bizi teğet geçmesi büyük bir şans oldu. ''süreci çok iyi yönetti'' neyi yönetti abi ? iran'da virüs çıktığı an türkiye komple karantina mı uyguladı ? spor organizasyonlarını mı erteledi? baya baya normal vatandaşlar gibi ''ne zaman ilk vaka görülür acaba'' diye bekledi tüm heyet.
  • ısveç gym leri kapatmadığı için doğru önermeymiş. diktatörlük böyle durumlarda iyiymiş.

bugüne de gülerek başladım sözlük, teşekkürler.
  • hiç yaaa başka hangi hükümet krediyi duyunca gecenin bir yarısı
    -aaaa durun bizde de varmış ,diye açıklama yapardı???