şükela:  tümü | bugün
  • ticari anlamda değil ama, hobi amaçlı ilerde uğraşmak istediğim meşgale. zevkli bir uğraş olduğunu düşünüyorum.
  • çocuğuna petrol türevi oyuncaklar almak istemeyen ebeveynlerin tercihi. özelllikle boyasız olanları tercih ediliyor.
  • bu işle uğraşanların en büyük hayalinin gepetto ustamertebesine ulaşmak olduğunu tahmin ettiğim iş koludur.

pinokyo'ya can veren yüce gepetto baba, sen nelere kadirsin..
  • ağaç ve bıçak siparişi verdim bir kaç güne elimde olur. yakın zamanda oğlum olacak, ona güzel oyuncaklar bırakmak istiyorum. eğer ilerde olur da satabilirsem de bir kısmını yeni ağaç oyma malzemeleri almaya bir kısmını da hayır kurumlarına bağışlamaya karar verdim. gnomelardan küçük bir topluluk yapmayı düşünüyorum. sonrasında belki becerebilirsem bir gnome köyü oyarım... ne güzel olurdu.
    şunun güzelliğine bakar mısınız
    bi de bunların gözlerine şapka düşmüş olanları var... bakalım eğer becerebilirsem bu entry i editleyeceğim.
  • (bkz: marionnette)

yapılışı muhtemelen en kolayı olabilir şekil itibariyle ama gözlere dikkat etmek lazım; çocuğa oyuncak diye bunu verip psikolojisini haşat etmek var.
  • eğer figürleri oyuncak statüsünde sayarsak ve vakit geçirmek içinse bir adet maket bıçağı ve bir ıhlamur ağacı ile başlayabileceğiniz eylem.

fakat amacınız satıp para kazanmaksa malzemeden daha fazla masrafı instagram ve türevi sosyal mecralara reklam için yatırmanız gerekir. aynı zamanda belli bir konsept oluşturmanız lazım. şu iki soruyu asla kafanızdan çıkarmayın: ''hedef kitlem kim? beni diğerlerinden ayıran fark ne?''