şükela:  tümü | bugün
  • o bir muzisyen. o bir anne. instagramda karşılaştım. oradaki adı muzisyen anne. 10 aylık oğlu hasta, çok hasta. kalp nakli bekliyor. tedavi için yurt dışındalar. gereken miktar için valilikten onay almaya çalışıyorlar. paylaşımlarını #yılmazkoydumadınıyılmaguzeloglum seklinde yapıyor, bu bile insanı ağlatmaya yetiyor.
    sevgili sözluk bu değerli annenin ve biricik oğlunun yanında olabiliriz. kendilerini tanımıyorum o yüzden burdan bir kampanya başlatıldı mı bilmiyorum, ben annenin adı soyadı ile burada arayınca bir şey çıkmadı, en azından adına entry girerek bir adım atayım dedim. yılmaz bebek yılma olur mu?
  • random isim soyisim ortaya karışık vermişler, dedim görür görmez.
  • yoğun bakımda yatan bebeğinin boyboy fotoğrafını ve videosunu, hikayesini hergün yayımlayan instagram annesi. bu kadar halka açık olup bir de fotoğrafların altına yazılan en ufak bir yoruma atarlanıp üşenmeyip sürekli laf yetiştirmekle meşgul. enerjisini hasta olan küçük bebeği için daha faydalı işler yaparak harcamasını temenni ediyoruz.
  • parklarda bahçelerde bir an evvel minik kartal'ın peşinde koşturmaktan yorgun düşmesini dilediğim anne.
  • bir paylaşımının altina "organ bağışı zorunlu olamaz. herkesten bir şekilde onay alinmalidir." yazdım diye beni engelleyen kadın. ne bir hakaret ne bir tartışma geçti aramızda. şak diye bastı engeli. ve anında. sanırım sürekli ekran başında oturuyor. ben kendisini değil güzel oğlunu her gün takip edip güne başlardim. her gün iyi olmasi için dua ederdim. yardım kampanyasıni destekledikledim yaydim. psikolojisinin yerinde olmamasını anlıyorum fakat ziyadesiyle üzüldüm. her katılmadığı yorum sahibini engelliyorsa kendisine iç huzuru diliyorum. işi zaten zor ama sanırım kendisi de kolaylaştırmak derdinde değil. üstelik sürekli ne kadar yüce gönüllü ne kadar pozitif biri olduğundan falan bahsediyor. olduğundan farklı bir insan profili çizmek de oldukça yorucu ve yıpratıcı olmalı.