• gazetelerde yazıldığının tersine on beş sene gibi bir süredir kaan tangöze'nin hayatında olan ve ne yazık ki aramızdan ayrılmayı erken seçen, kaan tangöze'nin balı.
  • bu kadar sevildigini bilseydi gitmeyi tercih eder miydi diye düşündüğüm, yürek klibini izleyince yine hüzünlere gark eden eski türkiye güzeli kişi.
  • su an elimde portfolyosu bulunan ve hayati hakkinda sunlari yazan kisi..

ahu pasakay
    i was born on the 3rd of november 1976 in istanbul. i completed my primary , high school education at sisli terakki and high school at isık college, both of which are highly reputable schools.

in 1995-96 academic year, i received foundation education on business at bilge university.

i became the second runner up in 1995 miss turkey beauty contest, represented turkey in miss international contest in japan, and was one of the first five to win.

in the years 1995 and 1996, i participated in art and sculpture studies at free art workshops and constituted my first works of art.

in 1996, i entered the marmara fine arts faculty, which is one of the two best art schools in istanbul. i ranked within the first ten students to enter the industrial design division that selects from among the applicants through a general ability exam.

between the years 1997 and 2000, i participated in various design exhibitions.

in 2000, i went to new york city to expand my knowledge and gain experience in my profession, and in 2001, i graduated from the marmara fine arts school.

i like reading books very much .my favorite hobby is listening to music. i prefer alternative rock and electronic music. recently, i started playing electronic guitar
  • hakkında yazılmış #39426783 numaralı entry'yi okuyunca bir şeyler yazma ihtiyaci hissettim.
    (bkz: circe) uzun uzun yazmış; sağolsun.
    bayağı bir kaan tangöze'ye geçirmiş; "öyle değil mi kaan?", "böyle değil mi kaan?", "vırt kaan", zırt kaan" diyerek de "enseye tokat; maluma parmak" modunu kaan tangöze'ye açmış. klavyeden fütursuzca geçirmek kolay tabii; elleri dert görmesin; rahatlamıştır umarım.
    kendini öldüren ve yaşarken masum bir çizgi çizmiş olan insanların ardından üzülmemek elde değil tabii ki ama bir milyar nedeni olabilecek intiharı, yaşayan bir insan üzerine atıp; o insanı kendi mahkemende yargılayıp; cezasını da yine klavye ile kesmek çok geri zekalıca bence...
    elbette kendisi çok zeki bir insandır; doğruları bilip yazıyordur.
    intiharın nedenini biliyorsa söylese de biz de öğrensek; yok bilmiyorsa sağa sola "kaka" atmasa keşke; sonra kokudan yanına gelinmiyor valla...
    "senin yaşında ölünmez ki, en fazla güzel bir uykuya yatılır." diye ekleyen sevgili yazarımıza mümkünse biraz daha az tv dizisi izlemesini öneriyorum.
    illa izleyecekse (bkz: eski hikaye) yada (bkz: kayıp) izlese de bari; "kaç yaşında ölünebilir"i dizilerde görüp öğrense...
  • az önce köprüaltı klibini izledim.
    kaan tangöze’yi tepetaklak eden kadındır.

ahu’lu günlerinde gülüyormuş bu adam. öyle melankolik hallerinden eser yok. ahu - kaan aşkını bu sabah duydum. ilgimi çekti ve biraz araştırdım. kaan tangöze gibi adamlar ilgi alanıma çok giriyor. defolu adam seviyorum galiba. arka bahçelerinde dolaşasım geliyor bazen.

okuduklarımı derleyip kendi cümlelerimle yazacaktım ama hazır yazılmışı varken kolaya kaçıp kopyalıyorum. bir gün kaan ile birlikte sabahlayıp eski günlerini bir köprü altında anlatmasını çok isterim.

ah ahu ah, neden gitmeyi tercih ettin hiçbir zaman bilemeyeceğiz. bildiğimiz tek şey senden sonra bu adam hiç gülmemiş.

ahu paşakay ve kaan tangöze’nin birliktelikleri zamanında henüz duman grubu popüler değildi. kaan tangöze, ahu ile kavga ettiği zaman ona ithafen yeni şarkılarla gönlünü almaya çalışırmış. bu şarkılardan biri olan grubun ilk albümü “eski köprünün altında” klibinde ahu paşakay rol almıştır.
    ahu paşakay, anne ve babasının boşanmasının ardından içine kapanmaya başlamış. bu duygu çöküntüsü, aslında derslerine önem veren ahu paşakay’ın fakülteden mezun olduktan sonra diplomasını almaya gitmemesine bile sebep olmuş.

gel gelelim yaşamadan tam olarak anlayamayacağımız o geceye… duman grubu ikinci albümü “belki alışman lazım”ı çıkardığı zaman kemancı bar’da tanıtım için konser vermeye karar vermiş. konserin olacağı gecenin sabahında ahu ve kaan kavga etmişler. ama yine de bu kavganın sonucunda kaan tangöze, ahu’nun konsere gelmeme ihtimalini aklından geçirmemiş, gözleri bütün gece boyunca ahu’yu aramış. ahu’nun gönlünü almak için o güne kadar ona yazdığı tüm şarkıları söylemiş. kaan’ın tam “bal” şarkısını söylediği sırada kulise o acı haber gelmiş. ahu’nun kalabalığın arasında kendini dinlediğini düşünen kaan tangöze’ye konser bitimine kadar hiçbir şey söylenmemiş. o gece kaan, bal şarkısını seslendirirken ahu paşakay dolabın demirlerine kendini bağlamış, intihar etmişti.

biriciğinin, intihar haberini konser bitiminde alan kaan tangöze, günlerce evinden dışarı çıkmamış ve hiç kimseyle konuşmak istememiş. daha sonralarında yaşadığı trajik olayla ilgili sevgilisi için söylediği tek şey ise “yarışmadı, yenilmedi, açık seçik sizle oynamadı, gerilmedi” olmuş.

albümdeki pek çok şarkıyı sevgilisi için yazdığını her fırsatta dile getiriyordu. ahu paşakay’a “balım” diye hitap eden tangöze “bal” isimli şarkıyı da onun için yazmıştı. kaan tangöze, kemancı bar’da ahu affetsin diye seslendirdiği bal şarkısını bir daha seslendirmemeye yemin etti. uzun zamandan sonra ilk defa açıkhava tiyatrosu’nda seyircilerin yoğun ısrarı ve bal diye tempo tutmasının üzerine, seyirciye arkasını dönen tangöze, gökyüzüne kollarını açarak ve ağlayarak şarkıyı son defa söyledi. ahu’nun ölümünden sonraki her konser acı doluydu.

“seni kendime sakladım” albümünde de ahu’dan izler vardır. bir garip melek ve seni kendime sakladım şarkılarının ilgilendiği isim belliydi.
    geriye hüzünlü bir aşk hikayesi, ithaf edilen onlarca şarkı ve kaan tangöze’nin “neredesin bal?” yakarışları kaldı…

• 1994 ayazağa işık lisesi mezunu. okulun popüler kızlarından. tanımadığım ama uzaktan beğendiğim, artık dünyada olmayan insan.
  • ölümünden sonra kaan tangözeyi uzun süre eve kapamış, üzüntüden mahfetmiş, balı konserlerde söylememesine bilmeden neden olmuş güzel, köprüaltının klibinde oynamış hatun kişi.
  • tam doğru mu değil mi bilmiyorum ama kendisi sanırım enver paşa'nın torunudur.

düzeltme: enver paşa'nın değil, enver'i enver yapan halil paşa'nın torunuymuş kız. paşakay soyadının enver paşa'yla ilişkisi olduğunu biliyordum ama amcasının değil kendi soyunun bu soyadı aldığını sanıyordum hep.
  • bugun evinde ölü bulunan manken..
    kaan tangöze'nin eski sevgilisi diye biliyorum..
  • dumanın trt de son pişmanlık neye yarar şarkısını çaldığı canlı performansta, şarkının sonlarına doğru kaanın 'ahumu uyandırın' dediğini anladığımda kim olduğunu merak edip öğrendiğim kızcağız.
    ölımünün üzerinden kısa bi süre geçmisti.
hesabın var mı? giriş yap