şükela:  tümü | bugün
 • eğer yanlış hatırlanmıyor ise 1998 senesinde çıkardığı "hüznün kolları" kaseti ile bilinen kadın şarkıcı...beyoğlu'nda hala çalınan "gitme" (ki önceleri yavuz bingöl biraderimizden dinlerdik) gibi şarkılardaki iç paralayan sesi ile bilinir...muhalif bir kişiliği vardır ama sloganlar üzerinden müzik yapmıyor (işin kolayına kaçmıyor yani)...

  daha sonra başka kaset çıkardı mı, ya da başka bir grup ile devam etti mi çalışmalarına bilgim yok malesef...
 • (bkz: gulumcan)
 • 1998 yilinda bir kasetcinin onermesi sonucunda aldigim "huznun kollari" kaseti tek kelimeyle "mukemmel" bir eser. kasetteki tum sarkilarin yorumu dort dortluk. "gitme" ve "sari gelin" sarkilarini yavuz bingol'den kat be kat daha iyi soyleyen muthis kadin... ahu saglam'i dinledikten sonra ozellikle "sari gelin"i yavuz bingol'den dinlemek adeta kulagimi tirmaliyor. abartmiyorum, aradaki fark gunduzle gece arasindaki fark kadar aciktir ama hic sasirmadigim olay gerceklesti ve tv'lerde gorunmedi (ya da gosterilmedi) ve kasetini az sayida insan almistir. yavuz bingol ise promosyonuyla daha fazla satmistir. (bkz: cok aci)... ahu saglam son zamanlarda ekonomik krizden dolayi yeni bir kaset cikarmamistir. "huznun kollari" kasetini dinlemis bir kisi olarak kendimi sansli sayiyorum.
 • kisa bir sure icin cd sine sahip oldugum ve iyiki o zamanlar akil edip iki uc sarkisini bilgisayara kaydettigim sesine doyum olmayan ama habersiz bi sekilde cd si yaban ellere giden eli opulesi kadin
 • istiklâl caddesi boyunca gülümcan isimli parçayı dinledikçe, daha da artarak arama çalışmaları sonucu şarkılarına ulaşmış olduğumuz kişi. her dinlendiğinde aynı güzelliği yaşatmasını bilen müziğin sahibi..
 • yeni müzik arşivime kavuşmuştum, tek tek albümlere bakıyordum. gözüme ilişti birden bu isim. tüm şarkıları dinledim sonra.. sonra gene, gene, gene... 1 haftaya aşkın bir süre dinledim. bu kadar içten nasıl söyleyebiliyordu?

  (bkz: hüznün kolları)
  (bkz: gitme)
 • büyülü bir sesi olan hatun.

  keman, piyano, kemençe, ney, flüt, viyolonsel ve viyolanın enstrüman cephesini oluşturduğu parçaları 98 de hüznün kolları adlı bir albümde toplamış. albümdeki her parça bir eser niteliği taşımakta. özellikle ağlaman görülmesin, ufka verdim gözlerimi, gitme, hüznün kolları gibi parçaları hissiyatı kamçılayan cinsten.

  albümdeki parçalar ve sırası şu şekilde:

  1. gitme
  2. bir yarim ozgurluk
  3. huznun kollari
  4. ufka verdim gozlerimi
  5. gulumcan
  6. aglaman gorulmesin
  7. dere akar bulanik
  8. ana ogudu
  9. sari gelin
  10. haydar haydar
 • kendi anlatımıyla müzik yaşamı:

  1971 yılının bir bahar ayında başladı hayat yolculuğum... yani bu yıl tam 40. istasyondayım. geride bıraktığım yola baktığımda müzikle dolu, müzikle anlam kazanmış, müzikle şekil almış güzel bir yaşam görüyorum. önüme baktığımdaysa yapacak daha bir çok şey…

  gençlik yıllarımda en sevdiğim ses joan baez’di. onun gibi çalmak, onun gibi söylemek gibi hayallerle yaşadığım yıllarda, hayat bana konservatuara girme şansını sundu. bu şansı değerlendirdiğim ilk yıllarda grup dilan’la ilk profesyonel müzik deneyimimi yaşadım. o dönem tanıştığım sümeyra çakır ve ruhi su öyle bir iz bıraktılar ki bende, kendime yeni bir yol çizdim onların bize öğrettikleriyle…

  1991 yılında ortak bir dostun yollarımızı birleştirdiği murat işbilen ve batur özdemir’le birlikte rapsodi müzik topluluğu’nu kurduk. işte o gün başlayan bu süreç bizi bugünlere kadar getirdi.

  ilk olarak tüm biriktirdiklerimizi yavuz bingöl, musa eroğlu, onur akın gibi dostların destekleriyle hüznün kolları adlı albümde topladım. ardından gelen süreçte, konserlerde, dinletilerde, radyo ve tv programlarında dostlarla bir araya gelme şansı buldum. aldığım bir çok yeni albüm teklifini çok fazla ince eleyip sık dokuduğumdan mıdır, yoksa zamanı gelmediğinden midir bilinmez, kabul etmedim ve bugüne kadar ikinci albümü çıkarmadım.

  ve şimdi, yepyeni albümümle senin hikayen'le yeniden karşınızdayım. yaşamım boyunca türkülere ve şarkılara ses vermeye, bunu yaparken değerlerimden taviz vermemeye ve yaptıklarımla hayat bulmaya çalıştım.

  http://www.ahusaglam.com.tr/yasamim.php
 • gitme yorumu fevkaladedir.