• rol yapma yetenegindeki zayifliktan dolayi her filmde orospu rolunu oynayan, konusurken dilini dudaklarina yapistiran kadin..
  • en son eskisehirde pavyonda cikiyordu benim hatirladigim
  • 80 donemi turk filmi disko sahnelerinde* tolga savaci refakatinde bolca boy gostermis nitelikli aktrist.
  • ahu tuğbay'la karıştırılmaması gerekir. edison'la ediz hun gibin.
  • gerçek adı tuğba çetin olan şahıs
  • bugunlerde 30unun basinda olan her genc turk erkeginin fantazi dunyasinda mutlaka yer almis, bikinili ve nadiren ustsuz fotolari gazete ve dergilerden ozenle kesilerek saklanmis, kucuk goguslerine ragmen seks sembolleri takiminda kolayca kaptanlik yapacak derecede gonlumuze taht kurmus, suh, fahise, dejenere ve ukala kentsoylu rolleriyle turk sinemasinda belli bir donem kendine yer edinmis hatun oyuncu. bi filminin banyo sahnesinde sapun kopuklerinin vucudunda konumlandirilis bicimiyle sanki cirilcplak gibi durmasi o donemlerin turkiyesinde unutulmaz pozlarndan birini yaratmisti. bir de leopar desenlli bikinisi meshurdur.
  • turk sinemasi yiyi$ sahnelerine boyuna inme olayini getiren $ahistir. bu sahneleri o kadar abartmi$tir ki o donemin yeni yetme gencleri boyundan yalayinca bo$iliniyor sanirlar, evet. ben bu kadin yuzunden kadin vucuduna yabancila$tim, ibne olacaktim direkten dondum... (bkz: oha)
  • nuri alçoya en çok yakışan hatun.
    sarışınların düeti!
  • ifal edildikten sonra kurtaj olur, cenini kavanozda yaninda tasir, onu ifal eden adamin masasina dannnn diye koyarak ruh hastasi oldugunu ispatlayan sahip kadin. benzer vakalar camasir makinesi bozulunca rezistansini soken kadinlarda da gorulmustur
  • filmlerde kendisini jeyan mahfi ayral seslendirirdi her zaman.
    70'lerin ilk yarisindaki hali anormal guzeldir, o zamanlar aslan yelesi röfleli saclari, kofte dudaklari olmadigi icin pek dogal durur. ancak o haliyle fotograflarini gorsem de bir film icinde goremedim. demek henuz meshur olamamis o zamanlar.
hesabın var mı? giriş yap