şükela:  tümü | bugün
  • anlaşılıyor ki kendileri, kibir ve kabalık konusunda markalaşmış bir gelinlik atölyesi. randevusuz müşteri almayan, pekiyi, prensiptir diyerek arayıp randevu aldığınızda da verdikleri randevuyu not almayıp kaba kaba cevaplarla üste çıkmaya çalışan çalışanlara sahip. hizmet sektöründe müşteriyle iletişim kurarken ortada bir sorun varsa kendinde hata payı bırakarak konuşmak zorundasın. ravdevunuz yok diye ısrarcı olup sonrasında lutfeder gibi bir üslupla yarım saat sonrayı bekleyin o zaman diyemezsin. dersen o müşteri bu amatörlükte çalışan birine gelinlik diktirmem diyerek çıkar gider. kötü reklam da cabası.
  • ahu alnıpak kibirli, saygısız ve dikişleri düğün esnasında yırtılan gelinlik satan bi firma. '' koltuk altı yırtılır bunun kasıyor, ek prova gerekiyor'' dediydim ama önemsemediler. nitekim, düğünde gelinliğin koltuk altı yırtıldı. düğünden sonra haber verince "kusura bakmayın" dahi diyemeyecek kadar kibirliydiler . gelinlik teslim tarihine de işi yetiştiremediler. sırtının düğmelerinin de yamuk yumuk dikilmesi de cabası. ancak duvak ile kapatabildik.. 3 prova boyunca gelinligin beldeki batan balenlerini bir türlü kesmeyip beni bağırta bağırta o gelinliği giydirmeleri ise acı dolu bir tecrübe.bi çalışanınıza giydirin, vücudu çizilirken acıdan bağırmazssa gelinliği bana da denetin" diyince büyük oranda düzeltmişler.. bkz: kibir *saygısızlık *patlakgelinlik
  • ahu alnıpak'ın aşırı kibirli tavrına ve bir iş yapıyormuş gibi görünmeye çalışmaktan başka bir iş yap(a)mayan eşinin varlığına rağmen ortalama kalitede gelinlikler dikebilen gelinlik firması. yaptıkları hatalar için özür dilemeyi bırakın ne yaptıklarını kabul bile edemeyecek kadar şuursuz insanlar. yanlış yere dikilen tarlatan katı, gelinlikten uzun dikilmiş astar, kol altlarından ve yakadan görünen göğüs dolguları gibi dikiş hatalarının düzeltilmesinde ahu hanım ya hatayı reddetti ya da ortamda hiç bulunmadı, zira dolgulu dudakları yere düşse yerden almayacak bir insan kendisi. başlangıçta yapılması için belli bir meblağa anlaştığımız bir aksesuar iptal olduğu halde tutarını kumaş masrafı fazla tuttu diyerek yine de tahsil etmek isteyen eşinin çözüm için nikahtan bir hafta önce önerdiği dahiyane fikri de paylaşıp bitiriyorum: "isterseniz kaporanızı geri vereyim, gelinliği almayın."