şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ah u zar)
  • sibel pamuk'un albümlerinden birinin ismi.
  • hüseyin ve ali rıza albayrak'ın 3. albümü böyle buyurdu aşık'ın 11 numaralı parçası.

mevladan bir dert geldi bu cana
    kimisi verem dedi kimisi yara
    bu derde olmazsa çare
    dermanı nereden bulayım

sakın dilim ahuzar eyleme
    şefaatkanı sensin
    beni hekimlere muhtaç eyleme

viran bahçelerde gazeller ne gezer
    katipler oturmuş ahvalim yazar
    bu yarayı ancak bağlayan çözer
    dermanı nereden bulayım

şefaatkanı sensin

şu biçare hanımın yüzü hiç gülmedi
    dostlarının ricası kabul olmadı
    ah efendim çilem dolmadı mı
    dermanı nereden bulayım

şefaatkanı sensin
    yöre: sivas-imranlı
    söz-müzik: âşık hanım (yeşilyurt) (1912-1952)
    derleyen: haydar acar (1914-2001)
    yorumlayan: aynur

http://www.youtube.com/watch?v=opnpwqezcow
  • gerçekten yetenekli ve ağırlıklı olarak da itü tmdk mezunu müzisyenlerden kurulu, esasında üyelerin öğrencilik kariyerleri süreciyle başlayan yaklaşık 4 yıllık bir mazisi olan ve daha önce facebook vasıtasıyla paylaştıkları kayıtlarla ismini duyuran, pek yakın zamanda da çıkardıkları yadigar adlı albümleriyle çok daha geniş bir kitleye ismini duyurmasını umduğum, başarılı bir halk müziği grubu.

kemik kadrolarını da yazayım madem:

özge öz (solist),
    tarık çalışkan (bağlama, lavta),
    yaşar erdoğan (perküsyon),
    ekrem pehlivanoğlu (tambur),
    uğur önür (kemane),
    emre ay (klasik gitar),
    fırat ikisivri (bas gitar, piyano)

edit: grubun evveliyatını oluşturan kayıtlara da şuradan ulaşılabilir.
    albümdeki ezgilerle aynı tadı yakalayacağınızı garanti ederim.
  • temiz icra, temiz vokal: http://youtu.be/rtfffyuuoaa
  • benim açımdan solisti özge öz'le ön plana çıkan, ama tek tek her bir üyesinin yüreklerinin güzelliğiyle daha bir güzelleşen grup.
  • bu sabah mendilinin ucuna sakız bağladım sakız türküsünü duydum ve solistin sesine vuruldum. az bi araştırdım ve bu grubun varlığından haberdar oldum. uzun zamandır duyduğum en güzel seslerden.kesinlikle güzel yerlere gelmeliler.
  • bir kadın olarak şu yaşıma kadar hiçbir kadın şarkıcının sesini severek dinlemedim ta ki bu ablanın solistliğini yaptığı gruba denk gelinceye kadar.

şu karşıki dağda kar var duman yok'u bence mükemmel söylemiş gruptur.
  • geçtiğimiz yarım saat boyunca dinlediğim şu güzel türküyü gözleri yaşartacak, kocaman bir ah çekecek kadar derinden icra eden güzel gruptur.

ne de güzel söylüyor.
  • duyar duymaz kendine aşık eden vokale sahip grup. iyi ki bir araya gelmiş ve iyi ki şu karşıki dağda kar var duman yok adlı eseri icra etmişler. gecenin bu saati bağıra bağıra eşlik ettirmeleri komşuların hoşuna gitmese de yapacak bişey yok, geç buldum çabuk kaybetmem bu grubu. *
    aynı ad soyada sahip iki farklı kişiye farklı zamanlarda ve farklı şekillerde aşık olmak gerçekten enteresan kıldı durumu, hoş bir tesadüf oldu.

yaradana not: allah'ım sen böyle güzel sesli bir eş nasip et, amin.