şükela:  tümü | bugün
 • kararlılık abidesi bi insan.

  aidat ödemekteki inadı kırılamayınca kapıcı çöpünü almamış, fayda etmemiş.
  apartmanı silen süpüren kişi onun katını pas geçiş, fayda etmemiş.
  en sonunda şunu bile yapmışlar, yine de ödemiyormuş adam.

  yaptığı yanlış olsa da saygı duydum. gıpta ettim.
 • bütün komşularla papaz olmuştur. apartman yöneticisini avukat avukat dolaştırır her ay.
 • site tarzı yerleşimlerde hiç gözünün yaşına bakmıyorlar bunların. veriyorlar avukata. haciz maciz, bi şekilde tahsil oluyor o aidat. kimse kimsenin yükünü çekmez aga. apartmanda oturuyorsan aidatını ödeyeceksin.
 • kirin pisliğin içinde yaşaması kendisine müstehaktır. tabi diğer apartman sakinlerine değildir o yüzden döve döve o aidatı almak lazım.
 • oturduğum apartmanın ödediğimiz aidatlar ile türbe yeşiline boyanmasından sonra, kanımın son damlasına kadar arkasında olduğum ve olacağım muhterem zattır.
 • "ev alma komşu al" atasözünün ne kadar haklı olduğunu ispatlayan komşudur. para biriktirip üstüne kredi çekip eşimle beraber 4 yıllık birikimimizi ve 10 yıllık gelecek birikimimizi ortaya koyup bir ev aldık. oturduğumuz apartmanın yarısı müteahhit tarafından arsa sahibine verilmiş bu yarıda tamamen onlar oturuyor, apartman yöneticisini de onlardan seçtik (seçmez olaydık), şu anda apartmanın bu yarısı aidat ödemiyor. ve bugün bomba patladı apartmanın elektrikleri kesilmiş. kablo tv ve uydunet apartmanın kendi elektrik hattına bağlanıyormuş bunuda bu vesile ile öğrenmiş olduk. şu anda evde tv ve internet yok home office çalışan eşim sinirden bilgisayarı kemiriyor. neyse sözün özü ev almak kolay değil, o kadar emek harcayıp satın aldığınız yada kiraladığınız evinizde rahat rahat oturamamanıza neden olabilir komuşunun bölesi aman dikkat edin.
 • maddi bir sıkıntısı olanları tenzih ediyorum. insanlık halidir, olur böyle şeyler..

  bu godoşların atladığı bir konu var. kimse senin apartmana olan borcunun peşinde koşmak zorunda değil. yöneticiye borç para vermiyorsun. insanları ayağına getirmenin alemi yok. hele ikinciye üçüncüye kapını çalmak zorunda bırakma. insan içinde yaşadığını unutma.

  apartman sakiniymis. sakin sikeceksin bunlari.
 • bizim apartmanda var bir tane. "ben özel harekatçıyım" diye geziyor, yönetici filan takmıyor. öyle 1, 2 ay değil, 4 5 yıldır vermiyor. adamın borcu 5000 tl'yi buldu.

  e sonunda olacağı oldu, dairesini haciz kararıyla satışa çıkartmak zorunda kaldık.
 • sen tıkır tıkır öderken adamın her ay açıklanan ödeme planında çığ gibi büyüyen borcu sizi feci halde gıcık eder. karda adam senin yaptığın ödeme ile ısınmaktadır, buna bir çözüm getirilmeli ve başkasının sırtından geçinen insanlara artık bir dur denmelidir merkezi sistemlerde.
  (bkz: sırtlan)
 • icra takibi yoluyla geç de faiziyle birlikte olsa tıkır tıkır alınır. hatta muhtemelen tahsil edilmesi en kolay paralardan biri olsa gerek. adamın yeri belli yurdu belli.

  fakat ne yazık ki alınan para vekalet, imza sirküleri, apartman defterinin onaylı kopyası gibi yaptırmak zorunda olduğunuz ama mahkeme sonunda karşı taraftan tahsil edemediğiniz noter işlemlerine gider.

  aidatınız yüksek değilse ödenmeyen paranın üstüne su içmek ya da adamı köşeye sıkıştırıp dövmek daha makul kalıyor.