şükela:  tümü | bugün
  • glasgow celtic takımında forma giyen, 1986 doğumlu yetenekli irlandalı velet.
  • 6 şubat 2008 irlanda cumhuriyeti brezilya maçında ağzımın suyu akarak izlediğim sol kanat, rüzgarın oğlu.. bilimum futbol oyunlarında değişmez oyuncum..
  • oyun tarzı marc overmars'a çok benzeyen, celtic'in bu sene de şampiyon olmasında çok büyük katkısı olan serbest irlandalı futbolcu. aziz başkan 35 yaşındaki carlos'u getirmekle bu işler olmuyor, alabiliyorsan 22 yaşındaki mcgeady'yi al...
  • 4 nisan 1986 doğumludur. futbola celtic'in altyapısında başlamıştır ve hala celtic forması giymektedir. iskoçya'da doğmuştur (glasgow) fakat irlanda cumhuriyeti'nin formasını seçmiştir.

celtic'te 46 numaralı formayı giymektedir. iki ayağını da çok iyi kullanması en büyük avantajıdır, sağ ayağı sola göre daha etkilidir fakat sol ayağı da çoğu sol kanat oyuncusundan kat kat iyidir. celtic'de genelde sol açık diye tabir edilen mevkide oynamakta. zaman zaman sağ açıkta da oynuyor. sevdiğim diğer özellikleri ise, manyak çalım atmasıdır. gerçi iskoçya ligi'nde çalım attığı futbolcuların çapı belli, serie a'da olsa bu çalımları atabilir mi tartışılır fakat gerçekten çok iyi çalım atar. ayrıca çok hızlıdır, kendi sahasından topu alıp, giderek hızlanarak kendini rakip kalede bulabilir.

sarışındır, küçük çocukları andırır. bu sezon yaşadığı sakatlıklardan dolayı geçtiğimiz sezonki gibi katkı sağlayamadı celtic'e şimdiye kadar. takım kuracak olsam, 4-4-2'nin soluna koyacağım 2-3 isimden biridir. genç olmasının avantajıyla onu alırım ilk herhalde. onu izlerken sanki marc overmars'ı izliyormuşum gibi geliyor bana. marc overmars da benim için çok özel olan futbolculardan biriydi, mcgeady de genç yaşta ağır sakatlıklar yaşamazsa, efsane oyuncularımdan biri olacağa benziyor.
  • açık eksiği olan 4 büyüklerin nasıl olup da peşine düşmediklerini anlamadığım futbolcu. büyük ihtimalle haberleri bile yok kendisinden. hem sağ hem de sol kanatta oynayabiliyor, çok hızlı, çalım yeteneği var ve sadece 23 yaşında. saçma sapan yaş haddinden emekli oyunculara milyon dolarlar bayılan takımların aklına bile gelmiyor bu çocuk. ama dedik ya önce bilmeleri gerek böyle bir yaşam formu olduğunu.

bir tane mi cm oynayan yok aranızda ben anlamadım ki?
  • spartak moskova'nın başında sıkıntılı günler geçiren valery karpin'in kurtarıcısı olarak * rusya'ya gelmesi bekleniyor bir hafta içinde.
  • son 2 yılda beklediğim çıkışı yapamadı, bende büyük hayal kırıklığı yarattı. neyse, lafın kısası spartak moskova'ya transfer oldu, hem de büyük paraya, "£9.5 milyon".
  • şampiyonlar ligi tarihinde 64 numaralı forma giyen ilk oyuncu. bu kadar garip bir numarayı nereden buldu bilinmez ama yusuf soysal'ın yolu eskaza şampiyonlar ligi'ne düşmezse daimi olarak tek kalır.
  • (bkz: mcgeady spin)
  • sezon sonunda bedelsiz olarak everton'a transfer olan iskoç kanat oyuncusu, bedavaya yapılan güzel bir transfer.