şükela:  tümü | bugün
 • bir tanıdığımın kendisine tedavi olması sureti ile ismini duyduğum özbekistanlı doktor (bazı yerlerde biyolog olarak da geçiyor gerçi) hanım. tanıdığın tedavisi hala sürdüğü için işinde ne derece mahir olduğunu henüz meçhul. (2-3 gün kesin açlık gibi enteresan uygulamaları var)

  gerçek tıp - yitik şifanın peşinde isimli kitabında kendisinin iyileştirdiğini iddia ettiği hastaların hikayeleri okunabilir, internetten, uyguladığı tedaviler hakkında bilgi alınabilir.

  matrix filmine yaraşır komple teorisi süslü enteresan bir yazı ise şuradan okunabilir: http://ilknurcan2805.spaces.live.com/…6a4!168.entry
 • az yemek, perhiz, gerekli olmadıkça ilaç kullanmamak ve ameliyat olmamak gibi ana temalar üzerine kurulu kitapları ve yazıları olan hekim. bütün bu anlatımların temelini kutsal kitap ve ayetler üzerine kurmuş. okurken aradaki parlak bilgilerle kendinizden geçiyorsunuz.

  "eğer içilecek su çok beklerse suya kur'an okumak lazımdır"

  aidin yapma
 • açlık ve suyla her şeyi tedavi eden din soslu alternatif tıpçı, potansiyel katil.
  gerçek tıp göründüğü kadarıyla batı menşeli pis tıptan çok daha kolay. adamlar bildiğin gerizekalı yıllarca uğraşıyorlar çalışıyorlar falan. su iç lan işte uzatma.
 • daha kadın olduğunu bilmeyenlerin hakkında uzun uzun yazdıkları mefta. kendisini ilk olarak 3 yıl önce kitabı vasıtasıyla tanıdım. kitabı okumadım, kendisi ile pek de ilgilenmiyorum ama en azından kadın olduğunu biliyorum ve "işte bu adamın" diye başlayan cümle kurmuyorum.

  ne demişti bir twitter uzmanı: "cehalet çok güzel şey her şey hakkında konuşabiliyorsun"...
 • hakkında ölümünün ardından girdiğim uzun uzun yazılmış entry gerekçe hatta haber bile vermeksizin silinmiş bir alternatif tıpçı.

  tıbb-i nebevi kongre programına katılanlarla bir alakası var mı acaba

  "10:00 – kur’an tilaveti (ömer faruk belviranlı – kültür ve turizm bakanlığı, güzel sanatlar gelen müdür yardımcısı)
  10:00 – 11:00 açılış ve protokol konuşmaları
  prof. dr. ilhan yıldız – kongre düzenleme kurulu başkanı

  dr. sare davutoğlu – kongre danışma kurulu başkanı

  prof. dr. necdet ünüvar - tbmm sağlık, aile, çalışma ve sosyal işler komisyonu başkanı

  dr. mehmet müezzinoğlu - sağlık bakanı

  prof. dr. emrullah işler – t.c. başbakan yardımcısı
  "

  bir de kendisinden bir alıntı yaparak bitireyim silinip silinmeyeceği meçhul bu entry'yi.

  "her aşıda domuz ve maymun dna parçaları kullanılıyor. dna parçaları çok rahat ve kolay bir şekilde bebeğin dna’sının içine nüfuz ediyor. insan domuzlaşıyor ve maymunlaşıyor"
 • inşalllah, kendi gibi, fikirleri de ölür ve unutulur.
 • kısmen makul bulduğum insan. tamam her hastalığın çözümü yediklerimizde değil ama yediğimiz şeylerin bizi ciddi anlamda olumsuz etkilediği bir gerçek. söylediği şekilde bir diyet hiç değilse daha sağlıklı olup kafanızı daha net olmasını, kendinizi daha hafif hissetmenizi sağlar. yok kanserin bitkisel kürlerle yenilebileceğine açıkçası ben de inanmıyorum ama sonuçta tıp binlerce yıldır buydu aslında. son bir kaç yüz yıldır bilimsel gelişmeler etkisiyle farklı bir hale geldi. bu farklılaşmaya ilerleme diyebilir miyiz, ondan ciddi anlamda şüpheliyim. çünkü olay; bugün bir çoğumuzun anladığı şekliyle, "yediğime içtiğime dikkat etmeden yaşarım, hasta olunca hap yutup iyileşirim" değil. iyi ve sağlıklı bir yaşam biçimi sürdürmek önemli olan. günümüzde leblebi gibi ilaç yutuyoruz, ben bunun ciddi anlamda özendirildiğini düşünüyorum.
 • 10 günlük açlık tedavisini uygulamayı düşündüğüm merhum.
 • bazi fikirleri haricinde genellikle aklin yolu bir sözünü dogrularcasina merhum prof. dr. ahmet aydin' in öne sürdügü gerceklere ters düsmeyen, islam tibbini benimsemis özbekistanli merhum doktor.
  savundugu sade hayati yasamak, gunumuzde ironik bicimde zor. hatta oyle saniyorum ki o dogamiza uygun yasami kendimize %100 oranda saglamak icin artik cok gec. zira su kirlendi, toprak kirlendi, hasili insanoglu hem bedenen hem ruhen kirlendi..
  yine de "ne kadarini yapabilirsek kardir" dusuncesinden yola cikarak gercek tip eserine muhakkak bir göz atilmali.
 • kalp hastası olan babama kitabını alıp hediye edeceğim. bende okumak istiyorum. zor olsada islam ile harmanlanmış bir tıp şekline okumadan hayır diyemem.