şükela:  tümü | bugün
  • bir tanıdığımın kendisine tedavi olması sureti ile ismini duyduğum özbekistanlı doktor (bazı yerlerde biyolog olarak da geçiyor gerçi) hanım. tanıdığın tedavisi hala sürdüğü için işinde ne derece mahir olduğunu henüz meçhul. (2-3 gün kesin açlık gibi enteresan uygulamaları var)

gerçek tıp - yitik şifanın peşinde isimli kitabında kendisinin iyileştirdiğini iddia ettiği hastaların hikayeleri okunabilir, internetten, uyguladığı tedaviler hakkında bilgi alınabilir.

matrix filmine yaraşır komple teorisi süslü enteresan bir yazı ise şuradan okunabilir: http://ilknurcan2805.spaces.live.com/…6a4!168.entry
  • az yemek, perhiz, gerekli olmadıkça ilaç kullanmamak ve ameliyat olmamak gibi ana temalar üzerine kurulu kitapları ve yazıları olan hekim. bütün bu anlatımların temelini kutsal kitap ve ayetler üzerine kurmuş. okurken aradaki parlak bilgilerle kendinizden geçiyorsunuz.

"eğer içilecek su çok beklerse suya kur'an okumak lazımdır"

aidin yapma
  • kendilerinin alternatif tıpçı olarak anılmasından hoşlanmayan, gerçek tıpçı. hastalıkların genetik faktörler veya zehirlenme haricinde yeme içme bozukluklarından kaynakladığını iddia ediyor. hastalığın ve kişinin direncine göre en az 3 günden başlayıp 10 güne kadar açlık kürü öneriyor. 3 günlük açlık kürünü bebeklerin, tansiyon ve şeker hastalarının bile metabolizma sıkıntısı yaşamadan yapabileceğini, günümüz tedavi yöntemlerinin tedavi olamayacağını, bütün hastalıklardan korunmak için yapay ve kimyasal her şeyden günümüz ilaçlarından bile uzak durulmasını söylüyor. sülük ve hacamatı da hastalık tedavilerinde kullanıyor.

ateşi çıkan kişinin ateş düşürücü alması hastalığı tedavi etmez veya başı ağrıyan kişinin ağrı kesici alması başın ağrımasına sebep olan hastalığı iyileştirmez. bunu hepimiz biliriz. ağrıyan yerimiz orada ters giden bir şeyler olduğunun sinyalidir. bunu tedavi etmek yerine ağrı kesici aldığımızda hastalığın etkilerini ortadan kaldırmış oluyoruz. bu gibi sebeplerden dolayı kendisi bu tedavi yöntemlerine karşı. tavsiye ettiği açlık kürleriyle günlerce hiç bir şey yemeden iç organlarda ve kanda birikmiş olan ne kadar zarar varsa açlık sayesinde onların yok olmasıyla kişinin sağlığına kavuştuğunu iddia ediyor. hemde bütün hastalıklar için. iyileşmeyen bi hastalığım için kendisiyle görüşmek istedim ama uygulamaya cesaret edemedim. tedavi yöntemleri olumlu sonuç verse de sonuçta ağır ve zor bi yöntem. birde açlık kürlerine dayanma direncinin iman ile alakalı olduğunu iddia ediyor ki, bu durumda yatacak yerim yok. eyvah eyvah!

hemofili hastası bir arkadaşım açlık kürü uyguladıktan sonra olumlu sonuç aldı. hatta çocuğuna bile uyguladı. bu hanımın yakını tanıdıklarımın temizlik ve yeme alışkanlıkları o kadar farklı ki, sanki aynı dünyada yaşamıyoruz diye düşünüyorum. özellikle sentetik parfümlerin hormonları bozduğunu, beynin kokular sayesinde kontrol altına alınabildiğini, sayısız akıl almaz zararları olduğunu iddia ediyor.

kokunun sebep olduğu hastalıklar ve zararları
  • açlık ve suyla her şeyi tedavi eden din soslu alternatif tıpçı, potansiyel katil.
    gerçek tıp göründüğü kadarıyla batı menşeli pis tıptan çok daha kolay. adamlar bildiğin gerizekalı yıllarca uğraşıyorlar çalışıyorlar falan. su iç lan işte uzatma.
  • dün 71 yaşında vefat eden muhterem insan. nur içinde yatsın.
    modern tıp ile arasına koyduğu mesafe, alternatif tedavi yöntemleriyle açıklanacak bir durum değil. "insanlar neden uzun yaşamak ister, anlamıyorum" demiştir.
    öngördüğü tıp çizgisinin nihai amacı, doğduğu gibi ölmek, emaneti sahibine ilk alındığı günkü gibi teslim etmektir. çok sağlıklı olup uzun bir ömür sürmek değil.

potansiyel katil, sahte şifacı gibi laflar edip hakkına girmeden önce okuyup araştırmak lazım.

ben hepimiz gibi uzun yaşamaya hevesli bir fani olarak rahmetlinin kitabının çok hayrını gördüm.

babam, doktorların gitgide artan dozda ilaçlarıyla kurtulamadığı, geceleri ağrıdan ağlatan bel fıtığından onun yöntemleri sayesinde kurtuldu. ameliyat olman şart diyorlardı. üzerinden 5-6 sene geçti.
    babam şu an 63 yaşında ve maşallah taşı sıksa suyunu çıkarır, her gün 12-13 saat ağır işler yapıyor, yük taşıyor, bunun üzerine saatlerce yürüyor ve hiç bir şikayeti yok. son birkaç senedir "gerçek tıp" isimli kitabına göre yaşamını sürdürmeye gayret ediyor.

yiğenim 4 yaşındayken sol kulağında baloncuk ve genzinde et vardı. uykusunda sürekli horluyordu ve sol kulağı neredeyse hiç duymuyordu.
    gittikleri birkaç doktor tonla ilaç ve ameliyattan başka çare önermedi. aidin hanımın yöntemleriyle ufaklık tamamen iyileşti, üzerinden 2 sene geçti ve maşallah herşey yolunda.

bambaşka bir yaşam öneren birisiydi, öngördüğü yaşam tarzı bugünün dünyasında çok eğreti duruyor. ama eğri olan o yaşam biçimi değil, bugünün dünyası aslında.
    bizim çok duamızı almıştır.
    allah rahmet eylesin.
  • daha kadın olduğunu bilmeyenlerin hakkında uzun uzun yazdıkları mefta. kendisini ilk olarak 3 yıl önce kitabı vasıtasıyla tanıdım. kitabı okumadım, kendisi ile pek de ilgilenmiyorum ama en azından kadın olduğunu biliyorum ve "işte bu adamın" diye başlayan cümle kurmuyorum.

ne demişti bir twitter uzmanı: "cehalet çok güzel şey her şey hakkında konuşabiliyorsun"...
  • hakkında ölümünün ardından girdiğim uzun uzun yazılmış entry gerekçe hatta haber bile vermeksizin silinmiş bir alternatif tıpçı.

tıbb-i nebevi kongre programına katılanlarla bir alakası var mı acaba

"10:00 – kur’an tilaveti (ömer faruk belviranlı – kültür ve turizm bakanlığı, güzel sanatlar gelen müdür yardımcısı)
    10:00 – 11:00 açılış ve protokol konuşmaları
    prof. dr. ilhan yıldız – kongre düzenleme kurulu başkanı

dr. sare davutoğlu – kongre danışma kurulu başkanı

prof. dr. necdet ünüvar - tbmm sağlık, aile, çalışma ve sosyal işler komisyonu başkanı

dr. mehmet müezzinoğlu - sağlık bakanı

prof. dr. emrullah işler – t.c. başbakan yardımcısı
    "

bir de kendisinden bir alıntı yaparak bitireyim silinip silinmeyeceği meçhul bu entry'yi.

"her aşıda domuz ve maymun dna parçaları kullanılıyor. dna parçaları çok rahat ve kolay bir şekilde bebeğin dna’sının içine nüfuz ediyor. insan domuzlaşıyor ve maymunlaşıyor"
  • inşalllah, kendi gibi, fikirleri de ölür ve unutulur.
  • kısmen makul bulduğum insan. tamam her hastalığın çözümü yediklerimizde değil ama yediğimiz şeylerin bizi ciddi anlamda olumsuz etkilediği bir gerçek. söylediği şekilde bir diyet hiç değilse daha sağlıklı olup kafanızı daha net olmasını, kendinizi daha hafif hissetmenizi sağlar. yok kanserin bitkisel kürlerle yenilebileceğine açıkçası ben de inanmıyorum ama sonuçta tıp binlerce yıldır buydu aslında. son bir kaç yüz yıldır bilimsel gelişmeler etkisiyle farklı bir hale geldi. bu farklılaşmaya ilerleme diyebilir miyiz, ondan ciddi anlamda şüpheliyim. çünkü olay; bugün bir çoğumuzun anladığı şekliyle, "yediğime içtiğime dikkat etmeden yaşarım, hasta olunca hap yutup iyileşirim" değil. iyi ve sağlıklı bir yaşam biçimi sürdürmek önemli olan. günümüzde leblebi gibi ilaç yutuyoruz, ben bunun ciddi anlamda özendirildiğini düşünüyorum.
  • 10 günlük açlık tedavisini uygulamayı düşündüğüm merhum.