şükela:  tümü | bugün
568 entry daha
  • çok sıcak, güzel bir film. kazulet yine güzel bir iş çıkarmış.
  • yavaş başlayıp zamanla temposunu bulan gülse birsel filmi.

dediğim gibi yavaş başladı ama zamanla ritmini buldu ve çoğu zaman güldürdü. genel itibari ile gülümseyişiniz film boyunca yüzünüzde oluşuyor. gidin izleyin.güzel film.

oyunculara zati sözüm yok, gayet başarılıydılar.

gelecekse bunun gibi filmler gelsin. saygılar.
  • sinema filmi.

filmin verdiği mesajı özetleyeceksem eğer

ilişkilerinizde ve aile ilişkilerinde harbi olun doğal olun neyseniz o olun.

filmde gülmek için fazla beklenti içine girmeyin.

modunuza göre değişik gösterebilir.

bu kadar tesadüf nasıl olur diyeceksiniz izlerken
  • bok atmak gibi olmasın ama tv de görsem 3 dk sonra kanalı değiştiririm.

arkadaşım, madem geldik sonuna kadar bekleyelim demese arada çıkıyorduk. buradaki yorumlara ve gidenlerin karnımız şöyle ağrıdı böyle güldük demeleri üzerine gittik fakat bizim için hayalkırıklığıydı. emeğe saygısızlık etmek istemem ama bence komik olmayan, zorlama esprilerle dolu bir film idi.

fakat salondaki izleyicilerin kahkahaları (her sahnede, filmin sonuna kadar olmasa da), sorunun bizde olduğunu kanıtlar nitelikteydi. gerçekten çok şaşkınım.
  • demet evgar ile engin günaydın'ın harikalar yarattığı film. bol şarkılı, eğlenceli, film boyunca tebessüm ettiren yer yer kahkaha attıran kaliteli bir komedi filmi olmuş.
    bunu beğenmeyen gitsin yol arkadaşım'daki kepçük ağızlalıları izlesin.
  • yani bu filmi sevmeyen gitsin 3. sınıf çizgi film izlesin.
    puanım 7.5 olan film.
  • demet evgar'ın ağzında radyo kasetçalar ile göbek attığı sahnenin, fragmanda yer almasına rağmen, neden kesildiğini hala anlayamadığımız film. biz sırf o sahne için gitmiştik halbuki.

göbek dansı editi: o sahneyi seyreden herkese mesajları için teşekkür ederim. herkes görmüş. biz göremedik, çıkışta da "eh işte tüketilebilir bir film ama o sahne niye yoktu" diye bunu konuştuk. salondan kaynaklı olabilir ama atladığımızı zannetmiyorum. artık mesaj atmayın lütfen
  • recep ivedik,kutsal damacana,maidenin altın günü derken yerlerde olan komedi seviyesini bir üste taşımış film. salonda gülmeyen kişi yoktu. kafanızı boşaltmak keyifli 2 saat geçirmek istiyorsanız gidebilirsiniz. bu arada ben çok güldüm.
  • olmamış film.

ne sinemada ne de evde izlenecek bir film değil. zamana yazık. şahsen giden 2 saatime çok acıdım. ama beğeneni de var. belki de bana hitap etmedi bilemiyorum.

gülse birselden bu kadar kötü bir senaryo beklemiyordum. ama her şeye rağmen filmin en izlenebilir sahnelerinde yine kendisi oynamış. ya da ben bu kadını normalde de komik bulduğumdan onun oynadığı sahneler komik geldi yalnızca.

olmamış film demiş miydim?
  • aile arasında - gülse birsel;
    kendi fikrimce bir komedi filminden öte didaktik unsurlar içeren, iyilik-kötülük, aile olmak ve ötekileştirmemek üzerine alt metinlere sahip çok güzel bir film... ana karakterimiz fikret (isim anlamı düşünme, düşünceye dalma) filmin hemen başında "ben yalan söyleyemem ki" der kayınbiraderine. fikret avize ve yanında üçkağıtçı kayınbiraderinin işlettiği avize sarayı yan yana iki dükkan olarak göze çarpar planların birinde. fikret ne yapsa ne etse eşi tarafından hor görülen bir karakter olarak görünür. düşündüğüm yan hikayede bir de çin malı avizeleri italya' da yapılmış diye satan yalancı kayınbirader büyük ihtimalle geçmişinde işsiz güçsüz, hayta yalancı bir adamdır, eşinin zoruyla yanında işe almıştır. zamanla işin inceliklerini öğrenen, yalan söyleyip , fiko' nun müşterilerini tavlayıp kendine çeken kayınbirader kısa sürede köşeyi döner "avize sarayı" sahipliğine terfi eder. eşinin boşanma isteğiyle kapı önüne koyan fiko’ ya barışma çağrısı sandığı ziyarette bile senetler imzalatılır tarafından. kimseye kötülüğü dokunmayan bu filmdeki “öteki” (pavyon şarkıcısı, trans birey) kimlikli karakterleri dışlamaz elinden geldiğince onlara yardım eder. filmin mesajı avize sahnesinde gelir; işini iyi yapmayan yalancı kayınbiraderin zengin evine taktığı avizenin altında fiko’ ya beraberce kötülük yaptıkları ablası kalır; iyilik yapan iyilik, kötülük yapan kötülük bulur. herkes ektiğini biçer..
7 entry daha