şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pozitif ayrımcılığın geldiği son nokta ibretliktir; aile ve sosyal politikalar bakanlığı davalara müdahil olup yürütmenin yargıya müdahelesi ile apaçık anayasa çiğnemekteyken insan hayatına son veren katillerin serbest kalması için cani severlerle pazarlık ediyor.
  herşey topluma mal olmuş özgecan gibi cinayetlere müdahilliklerle başladı sonra halkı canından bezdiren kanun olan 6284 sayılı aile kanunu ile müdahil olan avukat gönderip üst sınırdan cezalar aldırmaya çalışan aile bakanlığı; yurt dışından fuhuşa gelen kadınlara bile müdahil olurken sanık ve ailesi için hiçbirşey yapmamaktadır. aile bakanlığı avukatlarının gazı ile gidenler iftira ve hürriyeti tahtit suçlarından bakırköy kadın cezaevini boyluyor.
  dünya tarihinde hangi bakanlıklar arası bu kadar sıkı fıkı hatta ve katta bir cinayet işleyen bir kadın failinin bile bırakılması için kadın derneği ile pazarlık yapabiliyor??
  aile ve sosyal politikalar bakanlığı'nın her cinsel iftiracı olduğu ortaya çıkan mağdureler için en üst düzeyden ceza isterken masum çıkan sanığa ve ailesine ne ödemektedir.
  pozitif ayrımcılığın geldiği son noktada amazon devletine dönen adalette yargının işine bu derece müdahillik anayasaya aykırıdır.
  aile bakanlığı bu bağlamla yargı davalarına müdahilliği sınırları aşmıştır. yargılar bağımsızdır ve kim olursa olsun ne olursa olsun hiçbir boyunduruk altına giremez. ceza muhakemesinde aile bakanlığı da sanıkla aynı derecede eşittir.
  bugün gelinen noktada ahlaksızlık yapmak için ülkeye gelen yabancı kadınların davalarına bile müdahil olunma noktasına gelmiştir. iyimser bir bakış açısı ile başlayan bu süreç yetki gaspları derecesine gelmiş zaten ağır cezaların en üst sınırdan cezalandırılmasını isteyen müdahillikleri kanaatimizce hukuka aykırıdır.
  "madem cinsel suçlarda haksız tahrik yok; cinsel suç işledi diye öldürüne neden haksız tahrik indirimi can mı önemli namus mu? madem istismarcıların halk tarafından linç edilmesi müstehak neden kuruluyor bu mahkemeler? madem kadın beyanı esas kadın namusu konusunda yalan söylemez zırvalıkları ile her kadını peygamber çocuğu gören zihniyet karşısında masum insanlar ne yapacak??"