şükela:  tümü | bugün
  • türkiyeye saglık ocagıhekimligi yerine getirilmek istenen hekim tipidir.görevi kendine baglı bulunan belli baslı ailelelerin hastalık sorunlarıdır.dikkat edin hastalık dedim,saglık demedim.bu tip hekimlikte sadece kendisine hastalanınca bas vuran insanlara prim uzerinden hizmet verilmektedir.yani paranız yoksa sıctınız anlamına gelir.bununla birlikte insanların aynı zamanda gss denilen bir sigorta olayına gecmesi gerekir ki,gayrı safı milli hasıla sınırları dahilinde pek de mümkün olmayan bir durumdur bu.
    türkiyede saglık hizmetleri sosyallestirilmistir.224 sayılı kanun bunu emreder.gel gör ki hükümet bile bunu tınlmazken,daha basımıza gelecek cok sey vardır.
  • ergün öksüz denen doktorun web sitesi
  • pilot bolgedeki illerde paraya bogulan sahislardir. yaklasik 3500 nufusa bes milyar maas veriyorlar. tabii simdilik. yakinda kira, elk, su, temizlikci, ortak alanlarda calisacak eleman icin para harcamak zorunda kalacaklar. ayrica nufuslari duserse, asilari ve bebek, gebe izlemleri duserse, sevk oranlari fazlalasirsa bu paradan kesilecek.
  • bugün ilk defa bir aile hekimi tarafından muayene edildim ve ilk defa bir doktor karşısında kendimi ağrıyan bir kulak, şişmiş boğaz, taş yapan bir böbrek, enfekte olmuş idrar yolları vb. değil de bir insan olarak hissettim, şaşırdım.

şöyle söyleyeyim: daha odaya girer girmez doktor adını söyleyip elimi sıktı ve "hoşgeldiniz" dedi.
  • iyi para kazanıyorlar, aynı zamanda çok içiyorlar. alkolik bunlar alkolik..

he bir de serzenişte bulunuyorlar; neymiş, avrupada aile hekimleri en az 10,000 $ kazanıyormuş. el insaf be doktorum el insaf.
  • http://bbskbs.istanbulsaglik.gov.tr/ahkim/ adresinden kimdir, nerededir, nasıl ulaşılır vs öğrenebileceğimiz insan.
  • bildiğim kadarıyla bırakın 10 bin - 15 bin lirayı maaş alamıyorlar,
    bir de ilk aylarda giderlerin karşılanması için de bir para verilecekti onu da düşürmüşler..

anlayacağınız çok pis kazık yediler ama seslerini çıkartamıyorlar,
    galiba sözleşmeli çalışan olmak böyle bir şey...
  • şu web sitesine girip, tc kimlik no'nuzu yazıp, aile hekiminizi öğrenebilirsiniz.
    http://sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/

benim gibi istabuldan ankaraya yeni taşınmış birisi olarak aile hekiminiz ikamet ettiğiniz yerde değil de başka bir yerde çıkabilir - örneğin benim istanbulda çıktı. böyel bir durumda size en yakın aile sağlığı merkezini telefonla arayın, aile hekiminizi değiştirmek istediğinizi izah edin. ama mutlaka ikamet ettiğiniz sokağın ismini söyleyin ve o aile sağlık merkezine bağlı olup olmadığınızın teyitini alın. bunları başarı ile tamamladıktan sonra bu aile sağlığı merkezine gidn, aile hekiminiz sizi orda gayet güleryüzlü bir şekilde karşılıyor olacaktır. sadece adınızı, soyadınızı, tc kimlik nonunuzu ve telefon numaranızı alarak her şeyi hallediyor kendisi. sonra 1 hafta sonra falan tekrar gelip bir imza atmanızı istiyor o kadar.

bir de üstüne insan gibi bit muamele görüyorsunuz aile hekiminizden. bana "hoş geldiniz, buyrun oturun. anakaraya da hoş geldiniz. nasılsınız?" dedi ve dumur etti. yönlendirmeleri, konuşması da çok kibar ve yardımseverdi.

(bkz: kendini dünyanın en değerli insanı hissetmek)
    (bkz: aile hekimim çok yaşa)
  • esimle farkli aile hekimine sahip olmam saglik bakanliginin nasil bir aile anlayisi oldugunu sorgulatmistir bana!