şükela:  tümü | bugün
  • yok arkadaş yok, gripli hastaya nurofen yazmak haricinde başka bir işlevleri yok. farklı bir rahatsızlık için gittiğinizde "yetki alanım değil. hastaneye gidin" cevabını verirler sıklıkla.

ulan kafatasımı yarıp beynimi ameliyat etmeni beklemiyorum. biten antibiyotiğimi tekrar yazmanı istiyorum. al bu da antibiyotik aldığım eski reçetem. e bi zahmet ezberi bozup antibiyotik de yaz amk. nurofen ve arveles yazmak haricinde bir boka yarayın be arkadaş!

gerizekalılar için detay editi:

ocak ayında bir rahatsızlığımdan dolayı hastaneye gittim. düşük mg antibiyotik yazdı. ağrılar iyileşmezse tekrar gel dedi. son bir haftadır ağrılarım tekrar başladı.

şimdi;

eminim ağrılar tekrar artacak. daha yolun başındayken tekrar hastaneye gitmem gerek. hepinizin de dediği gibi ben de "aşırı ciddi bir durum yoksa böyle bir zamanda hastane yerine aile hekimine gitmek gerek" dedim. eski tahlil sonuçlarını ve reçetemi göstermeme rağmen ilacı yazmadı.

edit 2: bana burda ana avrat sövenler, koronavirüs sebebiyle istifa eden doktorlar başlığında da doktorlara ana avrat sövüyorlar.
  • trip atmak. zira kadın erkek fark etmeden sağlık ocakları trip atan doktor yuvasıdır.
  • cene calmak, muhabbet etmek, insan aşağılamak. bi de arada rapor yazıyor bazıları.
  • saglik raporu da veriyor
  • antibiyotik bağımlılarını tedavi etmek.
  • senin gibi mallar gerçek hastaneleri meşgul etmesin diye kurulan sistemin anladığımız kadarıyla işlevselliği en üst seviyede.
  • kulplu cam bardakta nescafe icmek.
  • gerizekalıların garsondan çay sipariş eder gibi antibiyotik siparişlerini yazmak görevleri arasında değildir.
    işte uzatacaktım da bu günlerde bile mal mal başlık açan ve ona prim veren gerizekalılara ben mi laf anlatacağım.
    (bkz: akıl sik değil ki millete sokasın)
  • kas gevşetici de yazıyorlar haklarını yemeyin.
  • koruyucu hekimliktir.

topluma katkıları devasadır.

bir örnek daha

toplum bilincine ulaşamamış şahıslar, bu faydalardan banane diyebilirler, olgunlaştıkça anlayacakları faydalardır bunlar.

aile hekimleri hastalık oluşmadan müdahele ederler.

bir örnek;

mesela bir şahıs, hem interneti bağlatmış olsun hem ekşi sözlük'te yazar olsun. rumuzu örneğin 'yükselen duvarlar' yada 'red blooded woman' veyahut, 'pilavnormalsizgerizekalisiniz' olsun. bu bilinçsiz varlıklar pekâla hastalandıklarında antibiyotik kullanmış olsunlar. aradan belirli bir vakit geçince, tekrar hastalandıklarında, çok keskin zekaları ile o antibiyotiği kullanmaları gerektiğine kanaat getirsinler.

işte tam bu evrede aile hekimi devreye girerek, bu sorumsuzların, lebelebi gibi antibiyotik kullanarak kendi floralarına zarar vermelerini, bakteri direnci oluşmasını engeller.

çok üstün zekalı bu tipler, kafalarındaki eşsiz plan işlemeyince, gelip başlık açarlar ama aile hekimi onları da korumuştur...

hasta oldukları için göremezler.