şükela:  tümü | bugün
  • unutulmuş bir tat. dünyanın en huzurlu, en enfes keyfi.
  • aile uyelerinin birey olabilmeleri, kendilerini rahatca ifade edebildikleri, kusak farkliliklarina ragmen empati, sayginin temel olup aradaki bagim sadece kan bagi ile sinirli kalmadigi ve sevgiye dayandigi, guvenin temel unsur oldugu ailelerin basarabilecekleri sey.

iktidar catismalarinin olmadigi, sayginin yas kac olursa olsun tum bireylere gosterildigi, iliskilerin somurulmedigi iliski.

ne yazik ki toplumsal rollerle igdis edilen anne, baba, cocuk, kardes rollerine insanlar o kadar cok kendilerini kaptiriyor ki insanlar karsilarindaki insani insan olarak gormekten o kadar uzaklasip aile olmayi basaramiyorlar.
  • ancak çocuk olduktan sonra gerçekleştiğine inandığım olgudur.
  • hep beraber gülüp, hep beraber ağlamaktır.
    kimi zaman eşinin göğsüne yaslanmaktır; onun, bir tek onun göğsüne yaslanıp ağlamaktır.
    bazı zaman da bir ana sonsuz mutluluk sığdırmaktır.

en iyisi mi, kısacası; "biliyor musun, belki elli yıl oldu ama ben hâlâ unutmadım bana ilk kez seni seviyorum dediğin o günü." diyebilmektir.
  • plajlardaki o minik hasır şemsiyelerin altına 4 kişi sığmaya çalışmaktır.
  • mücbir sebepler dışında akşam yemeklerinde eksiksiz buluşmayı gerektirir. bunu beceremiyorsanız da zaten aile olamamışsınız demektir.
  • uzun süre küs kalamamaktır.
    ne kadar kırsan-kırılsan da, banyoda bir kap içine doluşmuş elleşiböbüşen diş fırçalarına kayıtsız kalamazsın.
  • iyi aile olmak sağlıklı toplum demektir. ne kadar mutlu ve uyumlu ebeveynleriniz varsa o kadar sağlıklı büyürsünüz .
  • önce bir "eş" bulmak lazım. bulacaksın, tanışacaksın, kendini ona tanıtıp, onu tanımaya çalışacaksın. tabi karşında ki dürüst olursa tanırsın. en güzeli doğal ortamlarda yaşarken tanımak, tanıdıkça sevmek falan ama en zoru bu. offf uzun iş anlayacağınız.
  • anlamsız. mükemmelliği ve bağlılığı mide bulandırabiliyor arada. anlam veremiyorum bu kadar birbirinden farklı insanın sırf aynı evde belli bir zaman geçirdiler diye sürekli dip dibe olma arzusuna. bazen siktir olup gitmek gerekiyor arkadaş birbirinizin hayatından. sıçarım türk kültüründeki yerine. kaldıkça uzaklaşmak yerine uzaklaştıkça birleşmeyi deneyin bir kere de. belki çok daha iyi bir fikirdir.