şükela:  tümü | bugün
  • on numara adam. pislik mi pislik, zengin mi zengin, tırsak mı tırsak. bir türk filmi için bu kadar iğrenç özelliği bir araya getirebildiği için ayrıca severim kendisini. şimdilerde ayıla bayıla izlediğimiz joffrey piçini yıllar öncesinde karşımıza çıkarmıştı bu adam aslında. çakısıyla yaptığı manyaklıklar, arkadaş seçimi*, sucunun kızına duyduğu psikopatça ilgi ve dengesiz hareketleriyle seneler önce alanında bir numaraydı herif.

bi kere açık sözlüydü, gecenin bir yarısı malikanesinin önünde kıyafetleriyle havuza atladığında babasıyla arasında şöyle bir diyalog geçmişti;

baba: oktay oğlum n'en var!? yahu n'oluyor sana! n'apıoyorsun lan delirdin mi sen?!
    oktay: istiyorum baba, onu istiyorum. [bu arada kulaç atıyor tipini siktiğim]
    baba: neyi istiyorsun?
    oktay: onu!
    baba: o kim?
    oktay: zeynep, kardeşini çiğnediğim kız.
    baba: hay allah.* bir sucu parçasının kızı için mi bu hallere girdin.
    oktay: n'apiyim, unutamıyorum.
    baba: ulan sana bu dünyada kız mı yok.
    oktay: bu öylesi değil baba. nikahlasam belki evet der.
    baba: ne demek belki, bayılırlar. ama ben seni bilirim, sen üç ay sonra bıkarsın.

ve oktay voleyi vurur..

oktay: o zaman da atarım. ne olur al o kızı bana baba.
    baba: sen ne istedin de ben sana almadım oğlum, alacağım.

sonra da gülüşüp sarılırlar. muhteşem bir aile tablosu.. o siktiğimin babasından da anca bu çıkardı zaten. ama okatay adam be. bak herif ölüyor aşkından ama direkt "o zaman da atarım" diyebiliyor. işte bu kadar kendini tanıyan bir it şerefsiz. helal olsun.

ayrıca sözlükte aile şerefi'ndeki oktay'ın babası şeklinde bir başlık olmasına rağmen, kendisine bunu layık görmeyen suserleri de kınıyorum.
  • (bkz: eriş akman)
  • ergen herif. "bak benim bicagim, bak benim arabam, bak benim tecavuzcu arkadaslarim..." yok efendim gece yarisi muzik calip havuza atlamalar... bir an once buyuyup adam olmasi icap eden kisi.

zannimca kendinden daha efsane bir kisilik olan babasi icin:
    (bkz: aile serefi'ndeki oktay'in babasi)
  • orospu çocuğudur.
  • her daim cebinde bıçağı vardır ama tırsağın önde gidenidir.
  • reyizimizdir. zengin çocukluğuna ayrı bir soluk ve bakış açısı getirmiştir.
  • bağdat caddesi piçidir.
  • tanıdığım bir abiye çok benzettiğimden, filmi her izlediğimde üzüntü veren karakter.

sonradan zengin olmuş bir aile idi. 80'ler ve özal sayesinde...
    ailenin tek oğlu idi ve çok şımartılmıştı.
    para, araba, kızlar...
    çok canlar yakmış ve üstü genelde parayla kapatılmıştı.
    çok hızlı yaşadı ve yirmilerinde trafik kazası yaparak öldü.

hep sorgularım filmi görünce, suç o abide miydi yoksa babasında mıydı diye.
  • gobek adi bilal'dir.