şükela:  tümü | bugün
  • aile reisinin zamansız ölümü halinde geride bırakmış olduğu ailesine belirli bir süreyle miktarı önceden belirlenmiş oranda gelir verilmesini ve sürenin sonunda sigortalı miktarın hak sahiplerine ödenmesi şartını kapsayan bir hayat sigortası çeşididir
  • asla beklenilen miktarda para vermeyen sigorta ürünüdür.
  • yapılmasını gönülden istediğim ancak nasıl yapılacağını çok merak ettiğim olay.
    fena mı yani dar gelirlinin eli para görür ancak bu ülkenin büyük bir kısmı dar gelirli.
    açlık veya yoksulluk sınırlarının altında yaşayan insanlar ortada.eğer bu sigortaya yetecek paraya sahipse bu ülke daha önce neden yapılması düşünülmedi diye çok merak ediyorum.ve sahipsek bu para şuan nelere harcanıyor merak ediyorum.
  • korkarım, sadaka toplumu olgusunun boyanarak resmileştirilmesi olacak.

(bkz: türkiye'nin suudi arabistanlaşması)
  • brezilya'nın hali hazırdaki başkanı luiz inácio lula da silva'nın da seçimlerden bir numara çıkmasına sebep olmuş seçim vaadidir. öyle ki lula bunu söylemekle kalmamış, gerçekleştirmiştir de. ancak brezilya ile türkiye'nin arasında dağlar kadar fark var.

kemal kılıçdaroğlu diyor ki;

*her yoksula 600 lira, durumu daha kötü olanlara 1200 lira.

öncelikle şunu belirtmeliyim ki; kayıt dışı ekonominin bu denli yoğun olduğu bir ülke de kimin çalışıp kimin çalışmadığını belirlemek bu durumun vuku bulması halinde imkansızlaşacaktır,
    kılıçdaroğlu'nun buna çözümü ise; bu yardımı alanın mesleki eğitim kurslarına gitmesi yahut türkiye iş ve işçi bulma kurumunun kurslarından birine devam etmesi.

tamam, iyi, güzel. ancak asgari ücretin 629,96 tl (küsuratlı sallamıyorum, bakabilirsiniz.*) olduğu bir ülke de kim neden neden çalışsın o zaman. ayrıca diyelim ki kontroller sağlandı her gün 8 saat çalışıp anası ağlayan adam asgari ücrete tabii iken, çalışmayıp günde 3-4 saat kursa gidip çıkan adamın neredeyse aynı parayı alması adaletsizlik değil mi ?

yanlış anlaşılmasın. ben bu sistemi destekliyorum ama ülke olarak toplu bir kalkınma ve bilinçlenme sürecine girmeden, asgari ücret artmadan, işsiz ve yoksul sayısı azalmadan bunun gerçekleşme ihtimali sıfırdır. ve eğer biri bu koşullarda bunu yüksek sesle söylüyorsa; ya yalancıdır, ya da hayalci.

ek olarak; recep tayyip erdoğan'ın bu konuşmasını da bu konuda epey haklı buluyorum. kısa bir şey, izleyiniz lütfen.

http://www.facebook.com/…d=135053203197839&comments
  • asgari ücretten maaşı yatan biri olarak onu da iptal ettirip yaptıracağım sigorta. hem çalıştığım yerden ssk parasını alır, hem de devletten alırım diye düşünüyorum , olsa iyi olur bak. resmi işsiz sayısı iki ayda iki katına çıkar o ayrı.
  • (10 yıl önce)
    - ilk ve ortaöğrenim kitapları bedava olacak (cem uzan)
    - hahahahaaha saçmalığa bak (halk)

(10 yıl sonra)
    - okul kitapları artık ücretli olacak (liberalin biri)
    - ohaaa, yuh! saçmalığa bak (halk)
  • (bkz: aile sigortası vs kanalistanbul/@kahvevotka) yalnız hepsini okumazsanız yanlış anlamış olacaksınız.