şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #32413294)

zaman geçtikçe düzelir diye beklenen aile üyelerinin görüşleri düzelmeyip kötüye gittikçe, her öfke patlamasında bi süre bu konuyu açmamak lazım deyip de o süre her seferinde herkesin sakinleşmesi için daha da uzuyorsa, hiç bir şey bu kör düğüm konuyu açmıyorsa işte o zaman bu stres sarıyor insanı.

herkesin sevgiliye bok atip sonrasında da ama biz senin iyiliğini istiyoruz demesi, sonrasında kendisi yetmiyor gibi babası da böyleymiş diye kanıtı olmayan iddialar atması, sadece maddiyata dayanan eş seçmeye zorlanması çok zor şeymiş.

şu an olaya duygusal gözlüklerini çıkarmış bakan aile fertlerim sadece maddi açıdan bakıyor ama istedikleri maddi koşullar sağlansa da evet deriz diyemiyorlar. neden? cünkü bir sürü laf edilmiş. o lafları edenler, o huzursuzlukları çıkartanlar siz değil misiniz zaten. zamanında dedik demeyin etmeyin diye şimdi de ettikleri laftan dönemiyorlar diye benim dönmemi bekliyorlar. neden? cünkü artık huzur olmazmış. o huzurun amına koyan siz değil miydiniz be.

yayında ve yapımda emeği geçen herkesin amına koyim.

beni bu buhrandan çıkarın artık.
  • yakın zamanda maruz kaldığım çok zor bir durumdur. demokratik, özgürlükçü bir yapıya sahip olduğuna inandığın, bugüne kadar insana insan olduğu için değer verdiğini sandığın ailen seni şaşırtır. anne ayrı baba ayrı konuşur. ağlamaya başlarsın, boğazın düğümlenir. fakat mücadele edecek gücün yoktur, yorgunsundur.
    en sonunda içine oturan kayayla başbaşa kalırsın.
    (bkz: hazin son)
  • benim için ailenin ve sevgilinin farklı şehirlerde olması durumudur. sevgiliyle aynı şehirde okunur. o şehir, aileye 2-3 saat uzaklıktadır. ziyarete gidişler de zordur, ziyaretten dönüşler de.
  • özgürlükçü, demokrat, hatta halkların kardeşliği diyecek kadar da solcu bir aile nasıl faşizan, diktatör ve baskıcı hale dönüşürü göstertendir.

sadece dünya görüşü 80'lere göre iki farklı uç diye (ki şu an ufak detaylar dışında farklar yok) kaç yıllık geçmişi, yaşanmışlığı olan ilişkiyi, baskıyla, zorla bitirtebilirler.

bakıyorsun yıl 2017, bakıyorsun aile profili herkesin vay ne kadar müthiş entelektüel diyeceği şekilde, ama gel gör ki işte çomarlık her zaman çomarlık.

e aile seçiliyor tabi günün sonunda.
  • (bkz: ortada kalmak)