şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce telefonuma gelen smstir. aynen şöyledir;

  "ülkemizin gücüne güç katan değerli kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar gününü kutluyorum. güçlü kadın güçlü aile, güçlü türkiye. dr.fatma beül sayan aile ve sosyal politikalar bakanı"

  gönül isterdi ki sayın bakandan geçmiş yıllardan yakın geçmişimize kadar olan kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin neredeyse engellenmiş olduğunu istatistiksel olarak gösteren belgeler ve kadınlara bunları yapan erkeklerin cezalarında ne tür ağırlaştırma getirildiği konusunda çıkmış kanunların olduğu bir sms gelsin...

  beyinlerde "kadına dokunulmazlık" olgusu istiyorum.

  ülkemiz gerçekleri için de haberleri ve gazetelerin 3. sayfasını takip etmek yeterlidir.

  saygılar!
 • bir kereden bir şey olmaz. çocuklarınızı salı verin gitsin..

  ___ aile ile sosyal politikalar bakanlığı ve sapıkları koruma derneği ____
 • bozuk bir türkçe ile yazılmış bir mesajdır. cümlenin ortasında büyük harfler mi ararsın, boşluk tuşuna basılmadan yeni kelimeye geçmesini mi ararsın, tüm imla ve noktalama hataları bu mesajda mevcut. büyük harfler görünmeyeceği için çok anlamlı olmayacak ama tam metin şu:

  “ulkemize guc katan kadinlarimizin dunyakadinlargununu kutlarim.guclukadin,gucluaile,gucluturkiye.drfatma betul sayan kaya.aile ve sosyal politikalar bakani”

  ekran görüntüsü de alırdım da uğraşamadım. bakanlığa redaktör lazımsa geleyim hanım abla, ne dersiniz?
 • yazim yanlislarindan kor eden icinde yuz tane "guc" sozcugu gecen mesajdir. sozcukler arasi bosluk, noktalama isareti nerede, buyuk kucuk harflerin anlamsizca serpistirilmesi...

  bir laf vardir adamin "ettehiyyahu'de on yanlisi var bana din ogretmeye kalkiyor" diye, bunlarin en basit isleri bile ozensiz, dikkatsiz on yanlis iceriyor alttan alta guclu muclu diye mesaj vermeye calisiyorlar yav he guc he.
 • benden beter türkçe yazan aile ve sosyal politikalar şeysi.

  hadi imla savarlar o mesaja da cevap yazın da görelim

  karakter meselesinden dolayı birleşik yazıldı, cümlenin ortasında büyük harfle başlanıldı, boşluk kullanılmadı.

  karakter derken mesaj yazma karakteri anlayanlar ayrı dursun, diğerleri gelsin bi bakalım yamacıma.

  bu arada mesajın türkçe yazıldığına sevindim. arapça da gelebilirdi
 • kadınlar günümü çok güçlü kutlayan mesajdır.
 • kadını aile ile özdeşleştirmedikleri, birey olarak gördükleri ve türkçe'yi öğrendikleri gün dikkate alacağım samimiyetsiz mesaj.
 • milletvekilleri ve bakanların olduğu karede arkaya itilen hatta kareye dahi alınmaya gerek görülmeyen bir partinin bakanının imzasını taşıyan sms.
 • içerik zaten kopyala yapıştır birşey. sen bizim kadınlar günümüzü kutlasan ne kutlamasan ne? ama dilbilgisi kurallarına dikkat etmelerini beklerdim açıkçası. space tuşu denilen tuşu gereksiz bulmuşlar anlaşılan. hashtag gibi mesaj atmışlar. neyse ki ünlü harfleri kullanmışlar.ona şükür.

  sn mşglsn glb:s
 • sanırım bazı kişilere yazım yanlışları ile giden mesaj. bana gayet doğru yazılmış, hatasız bir mesaj geldi. operatörden kaynaklı bir durumdan dolayı size yanlış gelmiş olabilir.