şükela:  tümü | bugün
 • yemek yemek,tv izlemek,piknige gitmek gibi seyler icin kullanılabilecek cumle.ailenin evcil hayvanı icinde soylenebilir.
 • (bkz: ailecek izlioruz)(bkz: severek izliyoruz)
  ailelerin bir araya gelip yaptiklari ve nesil farkina ragmen hep beraber zevk aldiklari oyle de genis bir izleyici ya da bilmemnapici kitleye hitab eden seyler icin kullanilir.
 • bir televizyon klasiğidir, olaylar şu şekilde gelişir;

  televizyonda bir haberci sorar

  -sibel can'ı nasıl buluyorsunuz?
  -güzel bir bayan, ailecek izliyoruz, seviyoruz
  -yeni dizisini nasıl buluyorsunuz?
  -ailecek izliyoruz, seviyoruz
 • sonunda içi boş bir deyim olmaktan çıkıp, tam olarak karşılığını bulmuştur.

  --- spoiler ---
  sonunda bu da oldu. kaliforniya'da ilk defa iki aile birbirileriyle evlendi.

  abd'nin en zengin eyaleti kaliforniya'da eşcinsel evliliklere onay verilince, bu tür evliliklerde patlama yaşandı. hatta eşcinsel evliliklerle birlikte yeni yeni sektörler de ortaya çıktı. örneğin, bu tür nikahlarda kullanılan özel pastalar yapan pastaneler, iki kadın ya da iki erkeğe uygun mobilyalar üreten mobilyacılar artık çok revaçta.

  ancak son evlilik, kaliforniya'da bile olay oldu. çünkü tarihte ilk kez iki aile yasal olarak evlendi. tony ve kaye çifti, kevin ve sandy çifti ile evlendi.

  dörtlü aşk herkesi şaşkına çevirdi. birbirileriyle evli statüsü tanıyan belgeleri imazlayan tony, kaye, kevin ve sandy aynı eve taşındı. aynı yatak odasını paylaşmaya başlayan iki çift, tony ve kaye'nin çocuğunu da paylaşıyor.
  --- spoiler ---

  kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/…65.asp?gid=229&sz=76707