şükela:  tümü | bugün
 • kış şarkısı, yaz mevsimi gibi beyin sulandırıcı diziler izleyen ebeveynlerime, yaz ve kış nasıl olurmuş göstermek amacıyla hayata geçirmek istediğim eylemdir.

  the walking dead izleyip bitirmiş olan 50-55 yaşlarındaki ebeveynlerim, kalite farkına aldırış etmeden haftanın 5 günü survivor izliyorlar. ben de keza onlara eşlik ediyorum.

  yani diyeceğim o ki sevgili arkadaşlarım, bu game of thronesu sansürlü bulma ihtimalimiz var mıdır? şayet varsa yeşillendirene büyük hayır duası edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.
 • hemen hemen her bölümde +18 sahneler olması nedeniyle çocuklar varsa tavsiye edilmeyen hareket.
 • eğer s06e05 izlendi ise, ekrana yapışmış ucunda siğil çıkmış sünnetsiz çocuk pipisi ile ailecek "ay o ne öyle" tepkisi verilebilecek dizidir. o sahneye akabinde 1 çift meme de eşlik etmiştir. ona bir şey diyen tepki veren olmamıştır.
 • dizide kan, siddet, ensest bolca gectigi icin biraz zordur.
  https://www.youtube.com/watch?v=xlaxl5942oe
 • ben evde babam varken öyle dizileri hiç açmıyorum; ailecek izleyen varsa takdirle karşılarım.

  not: babam varken niye açmıyorum? ses filan duyacak, yarım saat açıklayamam ne dizisi niye öyle oluyor diye...
 • (bkz: genis aile)
 • (bkz: konya ovası)
 • valla gerizekali degilseniz yapmamaniz gereken bir eylemdir.
  simdi 8 yasindaki kizimla yanyana boyle bir diziyi izlemem mantikli olmazdi tabi ki.
 • ilk 2 sezonunda annemle birlikte izleyerek gerçekleştirdiğim eylem. geniş mezheplilikten değil tabi, anlatayım:

  game of thrones ilk başladığı zamanlarda şimdilerde nasıl birbirinin kopyası hint dizileri revaçtaysa o dönemde de çük kadar ahşap saraylarda geçen tarihi kore dizileri yaygındı. trt ve bilimum yerel kanallarda bir saraylı dizi oynatılırdı akşamları. konu, kurgu, oyunculuk neresinden tutsan elinde kalır. dublajlarına girmiyorum bile. veliaht prens aşağı, efendimiz yukarı şeklinde geçen süper kaliteli bu dizileri annem sıkılmadan izleyebiliyorsa bakalım got'a ne tepki verecek diye merak ettim açıkcası.

  tabi herkesin malumu dizide ilk sezonlar cinselliğin dibine vurmaktan çekinmedikleri için çözüm bulmak şarttı. bir video düzenleme programı aracılığı ile konuya hiçbir faydası olmayan malum sahneleri* aradan çıkardım. bir nevi kendi rtüklüğümü kendim yaptım. sonuç olarak ilk 2 sezon gayet sorunsuz izledik.

  hatta annemin dizinin finaline dair tahmini:
  --- spoiler ---

  "keşke o soğuk yerdeki yakışıklı çocukla çölde gezen sarışın kız evlense..."
  --- spoiler ---

  asıl macera -yanılmıyorsam- 3. sezonda pazartesileri cnbc-e'de dizinin yayınlanması ile başladı. bizim heyecanla tv başına oturduğumuzu gören babam da kervana katıldı ve bam! cnbc-e sahneleri kesmek yerine mozaikliyormuş meğer. erkekli kızlı cıbıl cıbıl geziyor herkes ve ekran boydan boya mozaik*. neyse böylece 3. sezonda utancımdan tabi ben yine kendi pc'mden izlerken annemle babam o sezonu izlediler sanırım*.
  bu maceramız da böyle son buldu. artık ne zaman annemin izlediği hint dizileriyle dalga geçsem, "sizin izlediğiniz dizileri de görüyoz, herkes arkası çıplak geziyor" diye laf yerim.
 • süper olay. bi keresinde yerimden yatarak bilgisayardan izliyorum, aniden theon greyjoy ve bi kadının (hangisi unuttum) sahnesi girdi. öyle sesli yapıyolar ki yerimden parende atarak kalktım annem "iyice azdı bu evlendirelim artık" demesin diye ama ben o panikle sesi kısmayı becerene kadar karı da theon da orgazm oldu.

  annem yan odadayken bu kadar aksiyon yaşadık bi de yanımda olsa hali düşünemiyorum. game of thrones muhafazakar aile yapımıza ters. (evet rte tonlamasıyla)

  edit: işte o sahne (0:15'ten itibaren)