şükela:  tümü | bugün
 • ailelerin birbirlerine sürekli gülücükler attıkları ama "başbaşa verdiklerinde" cewabı bulmak yerine "karşı ailenin 2. ademi war ya onu tağmına koyyim ben; herşei bilio yaa" diye kafa birliği ettikleri, yüze gülüp, içten içe birbirlerine nefret besleyen insanlar yetiştiren, durduk yere kan ve kin dawası doğurtan program.
 • yarisma programinin otesinde her apartman sakininin yasadigi durum. bir yaristir almis basini gitmis.
  - kiziim, ben su yarim limonu 1. kattaki figen hanima goturup geliyorum.
  - ver ben goturiim.
  - olmaz, ben bi gidip yerleri ne renk dosettiler ona bakacam, bizimkine benzedi mi bakalim. hem karsi komsu da perde yaptirmis, aksama babana demeyi unutmayalim.
  - dilaver amca da bmv almis
  - heh onu da dielim, biz geri kalmayalim....
 • ilk ismi super aile olan biyere kadar orijinal yarisma programi.
 • popüler cevapları aranan soruların yöneltildiği yüz kişinin yüzününde zihinsel engellilerden oluştuğuna inandığım yarışma... bir keresinde "üç boyutlu bir cisim söyleyiniz!" sorusunun en popüler cevabı kare çıkmıştı... gerçi muhtamelen yarışan aileler de bu insanların aileleriydi çünkü "lokantada pahalı bir yiyecek söyleyiniz!" sorusunun cevabına da su, döner ve midye tava gibi cevaplar verildiği de tarafımdan gözlemlenmiştir...
 • 100 kişiye sorduk ile başlasa da, toplamda istisnaları dışında asla 100 rakamını göremediğimiz, doksanlarda takıldığımız yarışma.
 • yıllaaar yıllaar önce aynı isimde bir yarışma da trt'de vardı. bu yarışmada gayet ciddi program suncumuz bir eve misafir olarak gidiyor, bir başka sunucu da başka bir aileye gidiyor. iki aile canlı yayında bilgi sorularına muhatap tutulup yanıt vermeleri isteniyordu. tabi ki evin reisi baba olarak. ama herkes modern ya, hanıma da danışılıyordu..komikti..hatta zeki -metin ikilisinin aşkolsun oyununda bununla dalga geçen çok şirin bir bölüm de mevcuttu
 • pek durust bir yari$ma deildi, cunku nedense hep yuz ki$iye sorup yuzunden de cevap alirlardi sorularina. ama gercek hayatta bu boyle deildir anket ne bilen bunu da bilir apacik. eger yari$ma gercekleri yansitsaydi durum $oyle olurdu elbet.

  yuz ki$iye sorduk buzdolabinda en cok bulunan $ey nedir?

  %42 bi siktir git karde$im i$im mi yok?
  %18 domates
  %16 buz
  %10 evrensel okuyun ulkenizi satmayin kapitalist duzene sosyal fa$istlere kar$i koyun(sakarya caddesinden gecilmi$)
  % 5 peruk yav bu adamin saclari dupe duz peruk
  % 4 abi bizim dolabimiz mi var, abi allah rizasi icin bi ekmek parasi abi be abi be
  % 1 aa yari$maya mi cikcam ben o zaman adimi soylemek istiyorum olur mu adimi soylesem cevap olarak boyle o dijital tahtada da cikacak mi gosterecek misiniz ya..(cevapta 150 karakter limiti)

  azicik gercek olsaydi boyle olurdu bu yari$ma, bence cok da eglenceli olurdu.
 • bazen sorunun cevabı çok dar olurdu (mesela içine bir şey konulan nesne söyleyin: 90 kişi çanta demişti) da yüz kişiye sormalarına rağmen beş değil dört popüler cevap arayabilirlerdi.
  bir de erol evgin tokalaşmayanları uyarır, "tokalaşın kulağınızı çekmeden, hımm" mealinde bir cümle sarfederdi.
 • turk televizyon tarihinin en eglenceli yarısma programıydı. evvela bilginin göreceli olmasına dayanıyordu olay, sorular herkesin cevaplayabileceği/yorum yapabileceği türdendi. sonra ne bileyim her turda bir üye öndeki masaya geliyordu, aile üyeleri sürekli başbaşa filan veriyorlardı; aksiyon doluydu etraf.
  bir daha yayınlansa, erol evgin sunsa tekrar..keske.
  ayrica
  (bkz: super aile)
 • şimdi hatırlıyorum da yarışmada oraya buraya el sallama hadisesi pek meşhurdu. "buradan bütün tekirdağ'a el sallıyoruz", "burdan bizi seyreden minik atakan çağrı'ya da el sallıyoruz", "hüsamettin'in avcılarda oturan anasına da el sallıyoruz" diye giderdi programın yarısı.. ayrıca erol evgin, yarışmacılara adıyla hitab ederdi. 60 yaşında amca bile seyfettin olurdu. erol! bu laubaliliği sezmiş olacak ki daha sonraki programlarda yaşı ilerlemiş yarışmacılarla abi ya da hanım diye konuşmaya başlamıştı..