• ben senin ailenin yolculuk masrafını karşılamak zorunda mıyım pezevenk?

sanki bana hayrına çalışıyor!
  • adamlar peşkeş çekmeye o kadar alışmışlar ki yapamadıklarında şaşırır hale geldiler.

ülkenin haline bak. ağlarsın.
  • 26 kasım 2020 ukome toplantısı'nda tcdd a.ş adına gelen veyis alçınsu' nun sarf ettiği cümledir. devamında da gönül isterdi diye de eklemiştir.
    link

bir zahmet bindirmeyin..

edit: kaynak eklendi.
  • adam ayan beyan akpli olmamızın bir getirisi yok biz bile vergi veriyoruz demeye getirmiş.
  • ücretsiz ulaşım kartına sahip olmama rağmen ben de binemiyorum. çünkü ücretsiz ulaşım kartları belediye araçlarını kapsıyor, marmaray ise bakanlığa ait. ancak bu yiyicilerin gayesi oldukça farklı. bulundukları mevkilerde kazandıkları günlükleriyle belki bir yıl her gün marmaray'a binerler ama aç gözlükten gözleri dönmüş.
  • ukome toplantısında dile getirilen hezeyan. demek ki zamanında böyle bir girişim olmuş. yazık.
  • adamın sözü net skandaldır.

söylemek istediği şey üzerinden gidersek; adamın savunduğu şey şudur:

biz, burada ukome kararı alarak kimseyi ücretsiz marmaray'dan geçiremeyiz.
    sadece ücretsiz değil, fiyat kararını da burada alabilecek durumda değil, kanun gereği, diyor.

ekrem bey de, muhtarlar ve meclis üyeleri için ücretsiz yapmıyoruz, 1.35 tl verilecek, diyor.

arkadaşlar adamın söylediği evet yanlış ama buraya dikkat edin,
    meclis üyeleri ve muhtarlara ücretsiz kart verilecek. ücret 1,35 veya 3,5 fark etmez, belediye tarafından karşılanacak.

neden? neden?

allah aşkına gelsin birisi bunun mantıklı açıklamasını yapsın.
    ibb bizden topladığı paraları, meclis üyeleri ve muhtarların istanbul kartına neden yüklüyor?
    bu adamalar çok mu fakir?
    bu adamları neden biz finanse ediyoruz?

adama çakın, çakmayın demiyorum.
    ama adama çakacağım diye olayı görmezden gelmeyin.
  • babam ptt memuruydu.
    ben çocukken arakdaşlarım benden hep jeton isterdi.
    bizim de herkes gibi o jetonu parası ile aldığımızı anlamak istemezlerdi.
    o tarihte bir memur çocuğu olarak para ödüyor olmamız bana normal gelirdi, itirazım olmazdı.
    ne yazık ki "benim memurum işini bilir" zihniyeti kanser gibi ülkeye yayılıyor.
  • ben domuzum bokumu neden yemiyorum diyor, haklı.
  • gönül istiyor deyişi ile de niyetini ortaya koymuştur.
hesabın var mı? giriş yap