şükela:  tümü | bugün
  • hiç düşünmeden evet ama küçücük bir değişiklik isterdim. annemle babam işitme engelli. ben dünyaya bir daha gelsem, keşkem onlar da tüm sesleri, güzellikleri duyabilseler.
  • benim onları seçmem biraz da onların seçimine bağlı. acaba tercih hakları olsa beni evlat olarak alırlar mıydı?
  • aile üyelerimle birlikte gelişmekte olan değil gelişmiş ülkelerden birinde doğmuş olmayı tercih ederdim.
  • hayır.

aile olarak seçmeyi bırak, tanımak bile istemezdim.
  • hayır.

ailemi çok seviyorum gerçekten ama özellikle babamın geleceğimi mahvettiği ve böyle dar kafalı dediğim dedik bir ortadoğu kafasına sahip olduğu için maalesef seçmezdim.

en iyi aile zengin aile degildir en iyi aile çocuğuna güvenen onun tercihlerinin arkasinda durabilen özgüvenli bir çocuk yetiştiren ailedir.
  • insan olarak hepsini seviyorum ama bana o kadar engel oldular ki bir çok konuda. ben şimdi böyle mi olurdum be. lakin insanlara suç atmak en basiti demi.
  • hayır. eğer tanıdığım aileler arasından bir tercih yapabiliyorsam, dayımla yengemi; bütün dünya dahilse bill-melinda gates çiftini seçerdim.
  • bu soruya cevap verirken içim yanıyor ama hayır, 50 bin defa hayır! gönülden evet diyebilenler bu dünyanın en şanslı yaratıklarıdır.
  • keşke "ben senin baban değilim evlatlık edindik vaktiyle seni" dese de içim soğusa diye düşündüğüm çok olmuştur. diğer türlü mantığıma ve duygularıma kabul ettiremiyorum çünkü. aynı genleri paylaşmak bile yük geliyor hatta.
    eğer anne babanız iyi insanlarsa ve size değer veriyorlarsa kıymetlerini bilin. herkes sizin kadar şanslı değil çünkü.
  • rahmi koç'un 4. çocuğu olmak isterdim.
    yokluk kötü şey. her acıya katlanır insan ama uzun süreli yokluk kadar kötü ve amansız hastalık yoktur.