şükela:  tümü | bugün
  • bir bayram sabahında uykudan uyandıran mesajdır;

- bayramlaşmayı takiben kahvaltı için oturma odasında bekleniyorsunuz*. babanız*

kelimelerin çoğul olmasının sebebi, babamın aynı mesajı abime de atmış olmasıdır. ancak farkedememiştir ki o mesajlar telefonlara ayrı ayrı düşecek; telefon sesine immun olan abimi uyandırmak görevi ise bana kalacak.
  • annemin süperşifre almaya niyetlenerek attığı sms'tir.
    "şifre" yazar ama bunu 2222'ye göndermek yerine, rehberin başında yer alan sivaslılığı ve otoparkçılığı ile meşhur ağır abi bir aile dostuna atar, şifre gelmedi diye bu işlemi tam 12 kez tekrar eder, şifre olarak " sen kimsin gardaş, sigecem şifreni ha!" diye cevap gelir. ailemizin en süper şifresini böyle alırız.
  • isyerinde musteriyle gorustugumu bilen babadan gelen mesaj.
    bosalinca caldir.
    (musait olunca caldir dedi herhal.)
  • tayland'da deprem olmuş.eve gel.baban.
  • turkcell'in iki gün bedava kampanyasını değerlendirmekte olan kızını, 38 kere arayan babanın pes ederek yazdığı mesaj:

"az konuş"
  • -gelirken ekmek al ya da dur alma evde varmış.

dur silme, bu mesajı 5yuz ya da 5bin evlada daha gönder bu zinciri bozma, bozarsan ekşisözlükte yazar olamazsın.

ulan annem sms göndermeyi bilse ona da söyleyeceğim atsın bana bu mesajdan, bi an sahipsiz hissettim kendimi.

ek : o o o o madem entryi sileceksiniz ne diye yazıyosunuz buraya o mesajları tey allaım.
  • vol.2

sahte rakıdan bi sürü adam ölmüş. sahte rakı içme. içersen de tanıdık yerden al. baban.
  • iyi tarafı sizden başka kimse anlayamaz. tabi eğer bir cia ajanı değilse.
    örnekse:
    "2222664446#66337773337777444661111"
    deşifre edilmiş hali
    "canım nerdesin?"
    mesajı sayı modunda yazmış kendisi.
  • ''gazoz 2'' baba dilinde anlamı ''eve gelirken 2 bira alır mısın?''
  • abiden gelen mesajda acık ev adresi yazılmış, kendi evimin adresi. mesaj okunduktan sonra tarafımdan aranır;
    -abi birşey anlamadım? yanlışlıkla gönderdin heralde.
    -yoo doğru, evin yolunu unuttun da onu tarif edeyim dedim.