şükela:  tümü | bugün
 • trt belgesel kanalında yayınlanan, reşat isimli birinin yabancı ülkelerde bir ailenin ferdiymiş gibi çalışıp yardım ettiği hoş program. puanım 8/10
 • reshad strik in sunduğu program. din düşmanlarına aldanmayın gayet seyirlik, ne islam ne de başka bir dinin reklamını yapıyor. terbiyesizliğin lüzumu yok.
 • öylesine bi bakayım derken gözlerimi alamadığım çok beğendiğim trt belgeseli. böyle yapımların artması temennisiyle.
 • program güzel ama harbiden de sürekli biz müslümanız bakın ha bunlarla aynıyız hepimiz müslümanız olayı var. diğer bi yandan da artık tekrara bağladı program, sürekli aynı bölgede . benzer olaylar, endonezya ve civarından çıkamadı gitti.
 • izlemesi gayet keyifli bir belgesel. farklı kültürleri tanımamıza vesile oluyor. gerçi bu aralar hep endonezya, tayland civarlarında dolaşıyor.

  bu arada sunucunun babası bosnalı annesi avustralyalıydı sanırım.
 • gayet uluslararası standartta bir belgesel. ben "müslümanız" kısımlarına rastlamadım. trt belgesel değil discovery de yayınlansa ve hristiyanlık öğretilerini empoze etse çok beğenirdiniz değil mi sizi aşağılık kompleksli islam düşmanları sizi.
 • ee müslümanız ama . ne mahsuru var ki? ben oradaki müslümanların yaşantısıni da
  merak ediyorum. ayrıca insanlarda (özellikle türkiyede ) nefret oluşturan araplar aksine güler yüzlü, kanaatkar, çalışkan ve misafirperverler. müslümanlığı daha gerçekçi yaşadıklarını düşündüm. bir bölümde budist aileye konuk olmuştu bu arada.
  tanım: değişik yaşamlar görmek açısından severek takip ettiğim program.
 • program inşallahlar, maşallahlar, selamunaleykumlerden geçilmiyor.

  anladık, müslümanların hayatını anlatıyorsunuz da bu kadar da propagandaya gerek yok.
 • sunan herifin yabancı olduğunu cümle alem biliyor fakat 'şurda türk kahvesi içsem', 'türkiye'de böyle değil' 'türkler aslında iyi müslüman kardeşlerimiz' gibi latifelerde bulunuyor ama yaşlı olmayan biri bunun dublaj olduğunu hemen anlar. trt bi kerede şaşırt bizi be!
 • aga bi kere de memnun olun nolur ya bir kere.

  öncelikle müslüman yaşamı, islam hakkında çok şey olduğunu söylemişsiniz. herkesin müslüman olduğu bi belgesel yapımında konunun gidilen yerdeki insanların yaşamı olduğu için ve müslüman aileler ziyaret edildiği için ve müslümanların misafirperverliğinden dolayı islam bu kadar ön planda. bu kadar basit bi şeyi anlayamadığınız için böyle bi açıklama yapmak zorunda kaldım.

  ikincisi sunucu, avusturalya'da büyüyen bir bosnalı yani müslüman olması muhtemel. ayrıca türklükle ilgili şeyler söylediği için sinirlenmişsiniz ama diriliş, filinta gibi türk yapımlarında yer almış ve ayrıca 1 sene de türkçe eğitimi almış. yani bi şeyi eleştirmeden önce bi baksanız keşke koşarak buraya gelip sallamadan önce.

  trt belgesel yapımlarını nasıl beğenmiyosunuz anlamıyorum bunun bi üstü zaten nat geo.

  şimdi kendi fikirlerimi yazabilirim. ilk olarak sunucu reshad strik çok sempatik birisi. insan gözünü alamıyor adamdan harika biri. sonra da bence o atmosfer çok güzel geçiriliyor seyirciye mükemmel bi şey bu. her bölüm aşırı güzel ve ayrılık sahneleri beni parçalıyo, aileden her ayrılışında gözyaşlarım benden ayrılıyo.

  yani güzel bi belgesel dizisi izleyin bence
  teşekkürler buraya kadar okuduysanız sağ olun var olun