şükela:  tümü | bugün
  • ehlisünnet tv'nin yaptığı bir başka ankettir.

--- spoiler ---

cevaplar bir eşcinsel olarak benim kanımı dondurdu. şuan bu videodaki 30 kişiden birinin çocuğu olarak dünyaya gelmiş olsaydım 15 yaşımda aileme açıldığımda öldürülmüş olacaktım anladığım kadarıyla.

şöyle de bir durum var: muhabir birkaç kişiye; "ailenizden biri eşcinsel olsa tepkiniz ne olurdu?" değil de "ailenizden biri eşcinsel olsa öldürür müydünüz?" diye sordu (3.15'teki dayının dediklerinden anladığım kadarıyla) ve karşısında sakallıyı görünce yalakalık için dökülüverdi cevap verenlerden bir kısmı "öldürürüm" diye. umarım tahmin ettiğim gibidir diyelim.

dayanamadım ekleyecem, 3.42'de sağdaki eleman resmen soldakinin bir geyle seviştiğini duymuş da kameralar karşısında kıvrandırıyor. 3.47'deki yutkunuş çok manidar. belki de alttan götünü cimcikliyordur sus olum sus diye*

bir tanesi de doktora götürüp hormon düzenlemesi yaptırırmış akıllara zarar... ver olum ordan 2 ml testosteron
    --- spoiler ---

sözlükte de, google'da da arattım fakat bulamadım, eğer daha önce yazıldıysa uyarın lütfen.
  • yersiz bir soru. sizce ankete gerek var mı?
  • sorgularım.
    vazgeçirmeye çalışırım.
    sinirlenirim.
    ...
    vazgeçirmekten vazgeçerim.
    merak ederim.
    kabul etmem ama dinlerim.
    ...
    saygı duymaya başlarım.
    sohbet ederim.
    arkadaşlarıyla tanışırım.
    merak ettiklerimi sorarım.
    ...
    kabullenirim.
    idare etmeye çalışırım (çevre ve akrabaları).
    onunla takılırım.
    sevgim bir dönem sorgulanabilir
    ama her daim saygı duyarım.

edit: video'yu izlemedim. sokayım toplumuna.
  • (bkz: hormon düzenlemesi yaptırtmak)
    hocam ortaya karışık bir hormon salatası yap,östrojeni az olsun çarpıntı yapıyor,tiroksin hiç koyma zeyirli güvatır var bunda,testesteronu bol olsun...
  • cinsel eğilimin ne olursa olsun daima arkandayım demek olurdu..
  • küvette boğarım. evet, yaparım.

cozemedim pm yoluyla hakaretletini sunmuş, görüyorum ve arttırıyorum, eşcinselliği hoş görenler için de bazı enteresan fikirlerim yok değil....lakin hoş görmek ile görmezden gelmek arasındaki farkı atlamayalım. ibnelere şiddet uygulanmasına karşı olduğum gibi, bunu özgürlük falan diyerek hoş görenlere müdahale edilmemesi taraftarıyım. lakin sen bana aynı rahatlıkla katlanabiliyor musun? ibneleri insan hesabına almamak ve etrafımda görmek istememek de benim özgürlüğüm olmasın mı pembe götlü hümanist arkadaş? küvette boğma mevzusuna gelince, aileden olması katlanılmaz olmasına ve cinnete sebep olabilir, tck kessin cezamı..
  • felaket sinir bozan, kan donduran, kelimeleri kifayetsiz bırakan bir video. işin kötü tarafı da, çoğunun muhtemelen öyle bir durumda bunu gerçekten yapacağını bilmek.

garibime kaçan kısım ise, istiklal'deki fötr şapkalı, selenanın hadesine benzeyen tipte. kendisi dışarıdan eğitimli, kültürlü, giyinmeyi bilen bir tip gibi gözükürken kamera uzatılınca yöresel aksan ile homofobi kasıyor. umarım roldür.
  • şöyle true blooddaki lafayette gibi makyajdan, saçtan, yemekten anlayan ama hem de iri yarı bir kuzenimiz olsa ne iyi olurdu diyorduk geçen gün kardeşimle sohbet ederken. hem saç, makyaj ve yemek yaptırır, hem de bize yamuk yapan düşmanlarımızı dövdürürdük ki true blood lafayette kuzeni tara için bunları gönüllü yapıyordu zaten. ah ah bir lafayettimiz olsa en birinci akrabamız olurdu ama yok ne yazık ki.
  • ailemden birinin eşcinsel olduğunu bana açıklamak zorunda hissetmesi kadar iğrenç ve aşağılayıcı bir şey yok öncelikle. ben gidip insanlara ben heteroseksüelim diye ıkına sıkıla açıklama yapmak zorunda değilsem kimse de bana gelip yaptığı ayıbın kabul edimesini bekler gibi açıklama yapmak zorunda değil. öncelikle şu kafa yapısından bir kurtulun. sonuçta biz insanoğlu oğlancılığın zenginlik ve soyluluk ibarelerinden biri sayıldığı zamanlardan da geçmiş bulunuyoruz. tamamen sosyal algılarımızın şekilleniş tarziyla alakalı olarak zihnimize dikte edilen iyi-kötü kavramının subjektifliği nedeniyle eşcinsel insanları içten içe de olsa aşağılama hakkını kendimizde bulamayız.

bunun dışında eğer ailemden bir kişi, çocuğum da dahil, bana eşcinsel olduğunu açıklarsa ona sarılırım. bunu öğrenmek benim için bazı sosyal normlar ve hayaller nedeniyle üzücü olabilir ama bu tamamen benim bireysel beklentilerimden kaynaklı bir üzüntü olur. belki kafamdan hızlıca torunum olmayacak mı şimdi? çocuğumun evliliğinin göremeyecek miyim? gibi sorular geçer. ama sadece benim zihnimde geçer ve gider. zaten toplumun algısı yüzünden kendini ezilmiş ve belki de suçlu hisseden yakınıma elimden geldiğince destek olurum. bu destekten kastım avmye gidip eğer erkekse ona da topuklu ayakkabı bakmak türünden destekler değil elbette. manevi olarak yanında olduğumu her anlamda hissettirmeye çalışırım.

bu konuda tepki göstereceğim tek aile yakını annem veya babam olur. çünkü bu hem beni hem de diğer ebeveynimi büyük bir yalanın içinde maymun etmekten başka bir şey değildir.

bu alo seks hatlarından travesti arayan, xhamstera travesti videoları yükleyen andavalların ortalara çıkıp "öldürürüm." deme cürrettini gösterebildiği bir sosyal düzenin ta allah belasını versin.
  • yazmayayım diyorum tutamıyorum kendimi. arkadaş ne çükmüş ya. olan ne kendi cinsine ne karşı cinse ne kendi kararıyla seçimini yapana saygı duyuyor. bir organa bu kadar anlam yüklemenin mantığını anlamak mümkün değil organ lan o organ kişiliğin değil senin. kişiliği olmayan yaratığın seviştiğinde üstün olduğunu düşünme çabası. bak şimdi bi nefes al at kafandakini düşün. sen ki ömrünün bi çoğunu o aşağıladığın cinsi düşünmekle geçiren yaratıksın. beyninin ne kadarını kullanıyorsun bi düşün. kendi kararını veremeyecek durumda olduğun halde -ki zaten bu cehaletin sonucu - kendi kişiliğini oluşturmuş insanı öldürürüm diyorsun. sabah sabah sinirlendim yine