• su siralar ozendigim insandir
  • çok da bi kaybı yoktur zannımca.
    aile dediğin eğer gerçekten o çok şanslı kısmın arasında değilsen maddi ve manevi yük bildiğin.
    sevgili dediğin bugün var yarın yok. dert, hep dert.
    dost ne la? dost ne arar pazarda?
    arkadaş dediğin vızıltıdan başka bişey değil.

edit: işi olmaması fena işte. üzülebilir. izin verdim.
  • mezardadır.
  • 3/5

.
  • her gün zaman zaman caddelerde, zaman zaman da parklarda gordugumuz , hayata tutunmaya calisan insandir.kimsenin yasadiklarini, niyetini bilemeyiz. ailesinden kendi isteğiyle ayrilmis da olabilir, bir yanginda veya başka bir felakette ailesini kaybetmiş de olabilir.

benim yasadigim mahallenin parkinda da boyle biri yasiyordu. o yolu her gün kullandigim için parkta yasasigina kanaat getirmistim. bir gün dayanamayıp adamla tanisma girişiminde bulundum. o pis kokuya rağmen yayina gidip söze girdim:

-merhaba oturabilir miyim ?
    -otur abi. otur.
    -ya ben her gün görüyorum sizi burada yasiyorsunuz sanirim.
    -napalim abi evim barkim kimsem yok. arada gelen geçenler selam veriyor iste guluyorlar beni o ayakta tutuyor.

adam yasadiklarindan, kimseden bir kuruş bile dilenmediginden bahsetti. belediyenin götüreceğini söyledi.parmagiyla parkin arka tarafındaki eski püskü yatagi işaret ederek orada uyuduğunu söyledi.

o günü takiben birkaç hafta boyunca her gün sohbet ettim adamla. daha da hic görmedim sadece yatagi duruyor orada su an.

dusundugumuzun aksine bir gulumsemeyle bile mutlu olabiliyor bu insanlar. onların da luxu o.
  • yaşıyor mu acaba kendisi ?
  • will smith - i am legend.
hesabın var mı? giriş yap