şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: alevi)
  • aile değil sülalemizde yoktur olamaz olduğu iddia bile edilemez.
  • akplilerin uğramadığı başlıklar
  • biziz o. sülalede devlet memuru çok. hepsi hakkıyla sınavları kazanarak devlet memuru oldu. hakkı yenen oldu ama hak yiyen olmadı. rahmetli babam 35 yıl devlet memurluğu yaptı devletin bir kuruşunu yemedi. o dönem bilgisayar da yoktu, elle dolduruyorlardı. istese 20 değil de 30 işçi çalıştı, şeklinde evrak doldurabilirdi. çünkü onun yetkisindeydi bunlar. ama hepsini doğru olarak doldururdu.devletin bir kalemine bile tenezzül etmezdi. pazara gittiğinde pazarcı yanlışlıkla fazladan bir maydanoz koymuşsa bile götürür parasını verirdi.
  • alevi gelenekten gelen insanlardır. yanlarından bile geçmezler.
  • bırakın aileyi sülaleyi, babamın doğduğu köyde akraba olan olmayan kişiler arasında bile bir tane fetöcü bulunmaz. bununla da gurur duyarım.
  • allaha şükür biziz o. fetöcüyü bırak şucu bucu hiç bir şeyci yok ailemizde. sıradan türkiye cumhuriyeti vatandaşlarıyız.
  • namuslu insandır. bir de çoğu müslüman görünümlü hırsız olmaz. değil sülalem 7 ceddimde yoktur. hakkı yenen çoktur hak yiyen yoktur. şerefli namuslu insanlardır. kimsenin eteğini öpmez, el pençe divan durmazlar. biat etmezler. aydın ve çağdaş olurlar. maşa olmazlar.
  • benim. bir kısmı muhafazakardır . hiç bir cemaat, tarikat adı her neyse hiç biriyle bağlantısı yok. alevi değiliz. bu şekilde ailelerin türkiye'de sayı olarak azaldığının farkındayım.
  • eğer aileden kastımız anne, baba, kardeş, eş ve çocuk ise allah şahidimdir ki sıfıroğulları soyadını hakederiyoruz. hamdolsun rabbimin gönderdiği islamdayim, uydurulmuş ve şeyhler-müritler islamına hiç bulaşmadım.

dayıdır, haladır vs işin içine katıldığında da sıfıroğulları soyadını yine hak ederiz. daha ötesini, onların çocuklarını ve kız/oğlan alıp verdiklerini bilmiyorum çünkü o kadar da görüşmüyorum.

hamdolsun...

sıfıroğulları...

sülalecek de orta direk şabanız zaten...ne büyük parası olan, büyük makamı olan vs bizde yok...bu şartlarda olmaz zaten. maddiyat ve makamda da sıfıroğulları...