• yurtta kalıp sadece yemekhane fişleriyle yemek yiyip ve sadece aldığı bursla geçinen arkadaşlarım oldu benim. ona rağmen parası yetmediği için ağır şartlarda ve az miktarda paralara çalışmak zorunda kaldı.kendini bilmezlerin embesil diye adlandırdığı gibi okulunu da uzattı evet. peki ne oldu:bir sene uzattı ama babasının gururunu kırmadı giyecek hiçbişeyim yok diye. annesini darlamadı babama söyle param kalmadı diye. dışardan atıp tutmakla ahkam kesmekle olmuyor o işler. annesi babası da engelli ya da hasta da olabilir. geçimini sağlamak zorunda diye bono poro vorocokson denmez öyle.

not: ben de okulumu uzattım ve paşa paşa da çalıştım. hiç de pişman değilim. yine olsun yine uzatır yine çalışırım
  • hem okuyup hem çalıştım. 2006 yılında bir öğrenci olarak elime ayda 1100 lira geçiyordu. tek başıma ev tuttum. okulu dört senede bitirdim. ayaklarımın üstünde durmanın gururunu yaşadım. ailemin de benimle gurur duyduğunu biliyorum. ayrıca ailemin bana saygı duyduğunu fark ediyorum.

onları mahçup etmedim, zora sokmadım.

bazılarının zoruna giden, en asil duyguların insanıdır.
  • yokluk kavramını bilen kişidir, embesil olup olmadığı ise hakkında yorum yapanın kapasitesiyle ters orantılıdır.

bazıları için eğitim hayatı boyunca ailesinin sponsor olması normalken, bazıları için de gençlik heyecanlarını ve hatta en basit ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere çalışmak zorunda olmak da bir o kadar normaldir.

asıl normal olmayan şuursuzca konuşan ve yazanların gençliğin bir kez yaşandığını anlamaması...
  • embesil değil insan gibi insandır.öyle o 5 tl olsa yurt 150tl olsa demekle olmuyor. yaşamayan bilmiyor boş laf yapıyor. evdeki hesap çarşıya uymuyor. yaşadığım yerde merkezde ailesiye oturup ilçeye gelen öğrenciler var otobüs 4 lira günde sadece yol masrafı 8tl. bu insanlar çalışmasında ne yapsın.
    bende öyle olmak isterdim herkes olamıyor malesef ihtiyacı olmayan kimse bu zorluklara katlanmaz. bunu diyen ayda 350 lira ile mi okumuş.
  • sen istanbulda ayda 350 lirayla oku sonra gel bir de beni oku
  • şu an yaşıtlarına göre senelerce fazla iş tecrübesi olandır.

biz lisans yaparken çalışmadık, lisansüstü yaparken çalışmadık, şimdi de işe almıyorlar, bu yaşta tecrübesiz çalışanı götüme mi sokayım diyor işveren haklı olarak. bu yaşına kadar armut mu topladın ırspı çocuu diyor.
  • dünyaya yük olarak gelmiş götverenlerin başlık malzemesi olmasına üzüldüğüm kişidir.
hesabın var mı? giriş yap