şükela:  tümü | bugün
  • çevremden gördüğüm kadarıyla özellikle üniversiteyi bitiren, birazcık birikimi olan ve ailesiyle yaşayan çoğu erkek çok çabuk bir şekilde evlenmektedir.

bunun sebebini şu şekilde sıralayabiliriz;

1)eğer kadın ile aynı evde yaşama şansı yoksa bir an önce aynı evde yaşayıp belki seks hayatını düzene sokmak ve ya daha rahat bir yaşantı elde etmek için buna girişiyorlar.

2)alkol kullanan bir erkeğin aile evinde baskı varsa alkol tüketimini daha kolay hale getirebilmek için bir an önce evleneyim, kendi evimde dilediğim gibi içerim mantığı ile yapılabiliyor. örneğin; kuzenim yakın zamanda evlendi. 2 gün sonra aradım naptın ne değişti dedim. abi mesela eskiden evde yemeğin yanında bira içemiyordum. artık çok rahat içebiliyorum dedi. şok geçirdim. 15 yıldır ailemden ayrı yaşıyorum. ulan yemeğin yanında bira içmek için 100 bin liralık düğün yapılır mı dedim tabi içimden.

3) aile yanında olunca daha çok baskıyla karşılaşmak: ''oğlum üniversiteyi de bitirdin bak işin de var. araba da aldın. sat şu arabayı bak bizim nebahat teyzenlerin yan komşusu safiye var. o da doktor çıkıyor bu sene. alalım onu sana ha ne dersin?'' gibi baskılardan sıkılan erkek karşısına çıkan ilk fırsatı değerlendirip hiç görmediği 'safiye' den kaçmak ister.

tavsiye: bir kadınla evlenmeden önce birlikte yaşamak her zaman iyidir. çünkü bir kadınla sürekli dışarda buluştuğunuzda onun kötü huylarını çok iyi analiz edemezsiniz. sizin yanınıza hep süslenmiş bir şekilde gelir. sabah uyandığındaki halini görmeniz de gerekir. çünkü mutlu bir evlilik sürdürmek istiyorsanız sabah uyandığı halini hemen hemen her gün göreceksiniz. buna alışmanız gerekir. belki öyle kötü alışkanlıkları vardır ki evin içinde tiksineceksiniz ve asla yapamam bu kadınla diyeceksiniz.

biliyorum bunun için belki kültürel olarak tam anlamıyla hazır değiliz ama bir aynı evde yaşamayı deneyin. sonrasında evlenin hala ısrarlıysanız.