şükela:  tümü | bugün
 • basligi basima birakip giden arkadas; madem bilmiyosun bu boku o zaman heyecan yapip acma basligi degil mi? biz de buna benzer haberler goruyoruz ama rutin islemler oldugu icin heyecan yapmiyoruz. bir de su is kanunu'nu okuyun gozunuzu seveyim.

  haberden anlasildigi kadariyla ailevi sebep basli basina bir tazminat sebebi gibi gorunmuyor.

  mahkemenin yaptigi daha cok su; kadin isci evliliginin 7. ayinda istifa etmis ama istifa dilekcesine evlilik nedeniyle ifadesini koymamis, ust mahkeme de bu durumu kadin isci lehine duzeltmis.

  gorunen bundan ibaret biraz.
 • hemen her kadın hayatının bir döneminde emeklilikte biriken paraya ihtiyaç duyacak, yok evin taksidi, yok çocuğun okulu, yok ailemize bir araba... çok sinsice bir kadını eve tıkma yöntemi. ispatı da yok uydurulan yasanın. kadının ağzından "ailevi neden" ifadesinin çıkması yeterli.

  ayrıca pozitif falan değil, net ayrımcılık. erkeğin ailevi nedeni olamaz mı? aynı aileyi yönetmiyor muyuz, ben de aynı organizmayım. şimdiye kadar nasıl bir mağduriyet oluşuyordu da bu ayrımcılığa ihtiyaç duydunuz?
 • is hukukundan bir bok anlamayanlari sasirtmistir. halbuki evlendikten sonraki bir yil icerisinde is akdi feshedilebilir ve kidem tazminati fesheden kisiye odenmek zorundadir.

  somut olayda yerel mahkeme red karari vererek skandal bir karara imza atmistir, yargitay is kanunu'nu dogru uygulayarak kidem tazminatina hukmetmistir.
 • fetoden ayıklanmayla ya da yeni donemin meyvesiyle ilgisi olmayan gayet normal hukuki uygulamadır.
  kac yıldır iş hukukunda evlilik sebebiyle istifada kadınlar kıdem tazminatını alabilirler. yeni bir olay olmayan durumdur.

  not: ayrıca askerlik sebebiyle istifa eden delikanlılar da tazminatını alır.