şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şu an beta 1 build 815'te olan, aimp2'nun devamı mükemmel program. an itibariyle beta olduğundan bazı bugları olsa da yine de gideri var.

download için:
    http://www.aimp.ru/index.php?do=download
  • v3 beta 1, build 832'yi kullanmaktayım. mükemmel kifayetsiz kalır.

şu anki naturel haliyle (eklenti, bok püsür olmaksızın),

+ dts destekliyor (hiçbir eklenti kullanmadan şunu yapabilen bir vlc varıdı başka. sanki feryat duymuş da yapmışlar. ellerine bin kere sağlık yoldaşların)
    - sol arka kanal sub gibi, boğuk ve kısık (ses düzenimde bir sorun yok test ettiğimde, ve lakin donanıma özgü bir eksikliği olabilir, giderileceğini umuyorum)

+ lastfm desteği plugin'ler içerisinde default
    + analog (kadranlı) vumetre'ye bir alternatif daha gelmiş, ama hala tam ekranda yüksek çözünürlüklüsü yok, olsa çok şugar olurdu (ben pek seviyorum).
    + sadece iki adet default arayüzü var ama ikisi de süper.
    + equilaser'ının tepkime süresi tek kelimeyle: mükemmel!
    + ayarlar > playback'te 5.1' upmix seçeneği mevcut ve 16, 32 ve 32bit floating dışında 24 bit ve ses kartı çıkışları için diğer birkaç seçenek daha mevcut.
    + dsp manager'a; bass, amplitude limiter, normalize by amplitude, replay gain gibi ala özellikler eklenmiş.
    - visualization ayarlarında halen en yüksek çözünürlük 800x600.

+ aimp2'nin yeni versiyonu abi. daha ne... zaten olması gerektiği gibi bir programdı ve yeni versiyonu ile sıçanlar arasında değil, bilakis gitgide şukelalaşıyor. işi biliyor bu adamlar; kendilerinin de müzik dinleyebilecekleri bir uygulama yaratıyorlar (bu önemli). tebrikler! ama, sol arka kanalı unutmasınlar yine de. (:
  • kurar kurmaz crush eylemiştir kendine... neyse findowsumu restart ettikten sonra kendisine gelmiş, aimp2'nin kaldığı yerden devam etmiştir. şükela butonu olsa her gün 3 defa basarım.
  • aimp v3.00 beta 1 build 840 versiyonu olarak geçenlerde güncellendi. bug fixes falanmış; kuruvereyim.

bu arada aimp tools closed 'projects olarak' geçiyor. eğer öylese tek kelime: yuh!
  • gün itibariyle aimp v3.00 beta 1 build 851 yayınlanmıştır.
  • zaten enfes olan aimp2'ye sadece last fm scrobbler entegre etselerdi de yeterli olurdu aslında. zaten piyasadaki en iyi oynatıcıyken şimdi farkı daha da açtı.
  • müzik programı olduğu için hiçbir videoyu açmaması normal olan program.
  • betasında aimp2' deki gibi taskbar slide özelliği olmayan program.
  • aimp2 yanında pek zorlama ve olmamış program. ikinin üçü olacak diye kastırmaya ne gerek var!? kendsini silip yeniden ve hasretle aimp2'ye döndüm şahsen.
  • indirilir kurulur, şarkı çalarken sol ok yapılır, geri gitmez. sağ ok yapılır ileri gitmez. yapacağınız işe diye sövülüp kaldırılır geri kalan klasörler temizlenir aimp2 geri kurulur kendisinden özür dilenir.