şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hakkında bugüne kadar hiç yazılmamış olduğuna şaşırdığım iyileştirici diyet. amacı kilo verdirmek değil. amacı hashimoto tiroiditi'ni iyileştirmek. nasıl? yaptığınız diyet bağırsaklarınıza zarar verebilecek besinlerden bir süre uzaklaşmanızı, sonra teker teker bebelerdeki 3 gün kuralı misali, hayatınıza yeniden katmanızı, eğer alerjiniz varsa/vücudunuz ciddi tepki verirse o tepki verilen besinleri tamamen hayatınızdan çıkartmanızı ve kalan herşeyle yeniden daha sağlıklı ve haşimatosuz hayata devam etmenizi sağlayan bir diyet. gerçekten sağlık için yapılanlardan.

    benim konu ile ilgili ilk bilgi aldığım, çok güzel anlattığına inandığım kaynak ise burada
  • otoimmün hastalığı başlangıcında olan bireylerin denemesinde fayda olan diyet, sosyal medyada diyeti uygulayıp sonuçlarıyla paylaşan insanlar görüyorum ve bayağı fark ediyor. ciddi anlamda düzelme umudu var. bir kere saçma sapan besinleri hayatından çıkarıyorsun, sağlıklı bireylerde bile vücut yükselişe geçer diye düşünüyorum.
  • dikkat ettim de kinoa ve buğday dahil tüm tahillar yasakken havuç ve patates gibi şeker oranı çok yüksek olan kök sebzeler yasak değil.
    yani bu yasak listesine bakınca ciddi anlamda direk aç bırakın kendinizi mesajı aldım ben.
  • sabah kahvaltisi niyetine ne yiyecegime karar verebildigim anda baslayacagim diyettir.

    3 aydir karatay diyeti yapiyorum. sabah kahvaltisinda yumurta, badem, findik, domates ve peynir yiyorum. bunlarin hepsi aip diyetinde yasak. ekmekten zaten bahsetmiyorum. o karatay'da da yasak. eee baklagiller de yasak. bulamadim sozluk. yiyecek bir sey bulamadim.