• urdun hava yollari
  • 1984 senesinde ilk olarak michael jordan tarafindan kirmizi-siyah modeli giyilmeye baslandiginda, diger tum ayakkabilar beyazdi. hatta tum kiyafetlerin benzer olmasi gerekliligi gibi sacma bir kurala* gore, nba maclarinda air jordan giymek yasaklanmisti. jordan, bu yasaga ragmen, mac basina 5000 usd ceza odeyerek ayakkabilarini giydi. sonuçta, o sene michael jordan en iyi caylak secildi, air jordan ise spor ayakkabi severler tarafindan yillarca bastaci oldu.
  • michael jordan tarafindan dizayn edilen nike spor ayakkabilar, ayni zamanda ustat smaca giderken sunucular tarafindan bagirilan cumle

(bkz: airwalk)
    (bkz: walking in the air)
  • erkekleri bu ayakkabılar yüzünden kıskanıyorum. hafif uzuncana bi boy, ortalama bilek kalınlığı ile öyle güzel görünüyor ki, sevgili prensin beyaz atla gelmesine gerek yok, air jordan ile gelsin böyle beyazlı kırmızılı yeter.

ya yok ya, baya sinir oluyorum aslında, şu spor ayakkabılarında ne seriler çıktı ama sadece erkeklere geldi, bi ihtimal buldun ama numara yok. star wars superstar zamanında bile elim bağrımda kalınca, ümidi kestim. gel zaman git zaman bana air jordan al ama nike logosuz diye yurt dışında çıkan bir arkadaşıma laf arasında söyledim. zaten bir şeyi çok istersen olmaz, tam vazgeçmişken olur. ben isteğimi unuttum gitti baskette oynamıyordum ama geldi, benim oldu.

air jordan 3, sanırım en popüler serisi ki ben bile bulabildim. ayakkabıya bakarak salak salak yürümeler, salonda fıjjkk fıjjkk diye ses çıkarıp arkadaşlara hava basmak, en utanç vericisi salon dışında giymemek. eskisi gibi basketbol oynamayınca da bir kaç ay sonra dış dünyaya açıldık ama bildiğin kirletmedim lan ayakkabıyı, tek ve kıymetli diye herhalde. başına bir şey gelmemesi için peşimden oraya buraya bile götürmüyorum.

ama ne çare yol geçen hanı olan evimde bulamadım. almış gitmiş orospu çocuğunun biri hayır 36,5 numarayı ne yapacaktın lan.
  • nike, 1985 yılında ayakkabıyı ilk kez satışa sunduğu dönem michael jordan'ın nba'in o dönem regülasyonlarından ötürü ayakkabıyı giymesi yasakmış. -ayakkabının renginin forma rengi ile uyumlu olması gerekiyor-
    bu yüzden nike, jordan'ın çıktığı her maç için $5.000 para cezası ödemiş.
  • bu serinin öylesine güzel bir amblemi var ve ben o kadar severdim ki, zamanında bu amblemi sağa sola basmamı sağlayacak bir kalıp yapmıştım. deftere kitaba oraya buraya bu kalıbı basıyordum.

hatta kayseri fen lisesinin potasına bile tırmanıp oraya bile basmıştım.
  • basketbol ve nba aşığı insanlar için her zaman kutsaldır. misal botlarımı çaldırdım dün, istiklal'e gittim bugün bot almak için. 2-3 tane bot beğendim hangisini alayım diye düşünürken nike'a yolum düştü. gözüme çarptı eski aşkım. baktım baktım... dayanamadım aldım yine. ve evet, bütün paramı yedi namussuz. dolayısı ile hala botum yok!
  • çocukluğumun elde edemediklerim arasında beni en çok üzen metasıydı.adidas torşınım vardı ama benim olum.ağladıydım annem iki tane aldıydı hemi de.biri boğazlı biri düz beyaz.
    ismi michael jordan tescil ettirmiş.bu yüzden ürdün havayolları kullanamıyormuş bunu.jordan air diyolar.
  • pek bi trendy ama hakikaten super kaliteli olan spor malzemeler markasi,sadece ayakkabi degil.ayrica genelde hicbir yerinde nike yazmaz bunlarin.severek giyeriz.
  • hayatimda gordugum en guzel basketbol ayakkabisi.
    dukkanin saat 10da acilmasi ve bizim orayi 9.30da terk etmemiz yuznden alamadigim, ukte olan yegane ayakkabi.
hesabın var mı? giriş yap