şükela:  tümü | bugün
367 entry daha
  • otellerde kalmak da guzel ama 2 defa airbnb kullandim gecen yaz. guzel ve ilginc anilar biriktirdim sayesinde. mesela 2 tanesini anlatayim:
    ılkinde ingiltere’nin bir sehrinde 1 bucuk ay latin kokenli bir ailenin yaninda kaldim. hayatimda gormedigim misafirperverligi gordum. oyle ki, gittigim ilk gun ev sahibi inanilmaz tatli olan minik kizinin siir kitabini onermisti bana ingilizcemi gelistirmek istedigimi soyledigim icin. ben de cok begenmistim. her gun kitaplik olan odaya gidip gidip okuyordum ve sadece 1 kere “nereden bulabilirim acaba bunu?” diye sormustum. gidecegim son gün, kendisi ve kizi elinde hediye paketiyle odama geldi ve actigimda siir kitabinin yeni basimini gordum. tabi dayanamayip agladim. onlar da agladi falan.
    1 bucuk ay cok alismistik birbirimize. aile gibi olmustuk yani.
    digerinde ise londra’da sadece tek gecelik bir oda kiraladim. ıceri girdigim an asiri ingiliz hanimefendi bana saf ingiliz aksaniyla daha selam sabah vermeden “yarin kacta check-out yapacaksin?” diye soruverdi. gercekten cok sasirmistim ama sonra baya guldum. guzel ve komik bir ani olarak kaldi bende bu.

yani demem o ki, deneyin arkadaslar. otel guzeldir ben de severim ama airbnb kullanmak. baska kulturdeki insanlarin ev hayatina tanik olmak ve onlarla bag kurmak bambaska bir sey.
6 entry daha