şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biri paralıdır diğeri parasız.
  birinde sen seçersin, diğeri seni seçer.
  biri zengin işidir, diğeri öğrenci.
  biri resmidir, diğeri samimi.

  ikisi de hoştur.
 • ilkinde işin içine para girdiği için her bir şey daha profesyoneldir. cinsiyet, renk, dil, din, etnisite, kıl, tüy gibi kriterlere bakılarak konuk ayrımı yapılmaz. ikincisindeyse işin içine para değil cinsel beklentiler girer. bu yüzdendir ki, erkek konukları kimse misafir etmek istemezken, kadınlara davet yağar.
 • ikisini de çokça kullanmış biri olarak, ortada bir kıyas olamaz.biri booking, trivago gibi rezervasyon usulü olan, kullanıcıların kendi evleri bile olsa ücreti karşılığında konaklama/hizmet beklediğiniz bir uygulama iken diğeri bir şehir turu ya da kahve içmek için buluşmaktan konaklamaya kadar pek çok opsiyonu mevcut olan hatta event uygulamalarıyla bulunduğunuz şehirde sosyalleşmenize olanak sağlayan bir uygulamadır.ikisi de çok başarılı ve güvenilir uygulamaladır.biri konaklama diğeri seks diye kestirip atmak sadece uygulamayı hiç ya da düzgün kullanmamış insanların yaptığı yorumlardır. her iki uygulama ile de, akıllı bir insansanız şansınız da yaver giderse bir çok anı/arkadaş/bilgi biriktirebilirsiniz
 • ilkinde, ağırladığınız misafir nasıl olsa parasını verdim diyerek konakladığı mekanın temizliğine özen göstermez. evi ve yatağını dağınık bırakıp ayrılabilir.

  ikincisinde ise hem olumsuz yorum alma ihtimali hem de beleşe konakladığı için duyduğu minnet borcu nedeniyle bulaşıkları bile yıkamaya kalkabilir.
 • couchsurfing vasıtasıyla konaklayan misafir, ev sahibine bağımlıdır. ev sahibi gel birlikte şehirde gezelim dese, kolay kolay hayır diyemez.

  airbnb'de ise para konuştuğu için her türlü teklif geri çevrilebilir.

  zaten couchsurfing ile konaklayanlar hemen her zaman daireyi ev sahibi ile paylaşır. airbnb ileyse bütün bir daireyi kiralayabilirsiniz. hatta bazen ev sahibini hiç görmezsiniz.