• ucak bileti alirken marka ve model secebilirsin, son dakika iptal/degisiklik durumu olmaz ise hangi marka ve model ucak ile ucacagin bilet aldigin anda bellidir. dolayisi ile bilerek bilet almis bilincli yazardir.
  • universitedeyken otobus bileti alirken mal gibi sorardik otobus setra mi travego mu diye. sonra 403 oldugunu ogrenip hic bir bok yapamadan cikardik. aldigin biletin otobusu modelini sormak gereksiz bir ergenlikti baska secenegimiz varmis gibi. ucak icin konusursak bu bilgi ne ise yarar bilemem ama binecegin ucak icin model sormakta bir nevi ergenliktir sanirim. ortamlarda airbus ile uctum diye anlatiyorsaniz bilemiyorum.
  • air france. şaşırtıcı derecede büyük görünmüştü gözüme
  • türk hava yolları ile uçmuş olanların dahil olmayacağı yazarlar grubu. thy’nin filosunda airbus a 380 yok.
  • şu an dünya üzerinde birçok şirkette bulunan, fakat türk hava yolları'nın istanbul gibi eşsiz bir konuma sahip olması gereği thy bünyesine geçmişte a380 katılmamış ve önümüzdeki orta vadeli süreçte de bu mümkün olmayacaktır.
    kendisi gayet ferah ve piyasanın çok yakar az kaçar bir uçağı olup, yakın zamanda seyahat etmeyi dilemekteyiz. önümüzdeki 5 yıllık süreçte qatar gibi şirketler dahi, böyle uçak olmaz olsun diyerek tercihini b787 ve a350'den yana kullanacağından, ne bu uçağa uygun havalimanları uzun yıllar bu uçağı ağırlayabilecek, ne de bizler havayolu şirketlerinde görebileceğiz. bundan sebep, en fazla 5-6 yıl sonra bu uçağa binmek mümkün olmayacak
  • 4 yil once (bkz: emirates)

ozellikle alinmis degil denk gelmisti. kalkis ve iniste daha az sarsinti, genis koltuk araligi ve multimedia gerisi ayni ucak iste. 850 yolcunun koltuklara, koridorlara sactigi çöpler var bir de. ee nerde cokluk orda bokluk bosuna dememisler.*
  • (bkz: singapore airlines)
    1 hafta once suite class ile uctum.
    uçak eski cikti sansima :(
    tavsiye olarak şunu soyleyeyim, business ve ekonomi ust katta olan a380 e binmeyin
  • istanbul - sydney

ucak pistte havalanamayacak sanmistim.
  • biz özelliği olmayan yazardır. çünkü herkesin bir gün a380'e binme şansı vardır. ayrıcalıklı olan yazar concorde ile uçmuş yazardır.
  • seyahat etmiş olduğum ama çaylak olduğum için duruma dahil olmadığım hede. 850-900 kişilik koca bir uçak. iniş kalkışı hiç hissetmedim. her yer çoluk çocuk yerler çöp dolu. yere battaniye serip çocuk yatıran mı dersin bağıra çağıra koşan çocuklar mı dersin hepsi orada tam panayır.
hesabın var mı? giriş yap