şükela:  tümü | bugün soru sor
  • diger antihistaminiklerin aksine kafayi koymaya yer arayan bir insana cevirmez sessiz ve derinden etki eder ama her ihtimale karsi yine gece kullanilir
  • antihistaminik. alerjik nezle ilacı.
  • yıllardır çektiğim geniz akıntısı nedeniyle gittiğim doktorların sürekli verdiği ilaç. bir sike yaramıyor. ama içmediğim zamanlar daha kötü oluyorum sanki. psikolojik de olabilir. bir diğeri için (bkz: onceair).
  • desmont 'dan sonra doktorumun verdiği, ancak desmont kadar işe yaramayan ilaç. el mahkum içiyorum. sersemletmiyor, uyutmuyor, açlık hissi yaratmıyor. ancak gel gör ki; pek derdime deva gibi değil. yine de içmediğim zaman kafamdan sümük şelalesi fışkırıyor o ayrı.

edit: david desmond hume
  • eczacının desmont olmadığı için yerine birebir aynısı diyerek verdiği ilaç.

daha önce hiç alerji ilacı kullanmamış bünyeme iyi geldi. kendisini avamys sprey ile kullanıyorum. şahsen test ettirmedim ama babam soğuğa ve toza karşı alerjimiz olduğundan bir hayli emin.

eğer alerjinin berbat etkilerinden kurtulmak isteyen bu masum çömez yazara öneri, şikayet, istekte bulunacak yazarlar varsa yeşilimi yakmalarını kendilerinden şefkatle rica ederim. iyi günler, geceler efendim.