şükela:  tümü | bugün soru sor
808 entry daha
  • volentix smartdrop
    sürekli youtubeda video araları reklam pompalayan bir şirketti merak edip smartdrobuna katıldım.
    kazara mı verdi bilmiyorum airdropba 6 dolarlık 20 vtx vereceğim dese de indirip kurduğum cüzdana 200 vtx yolladılar bu da 60 dolar filan ediyor. tabi borsada bu 100 kat filan düşecektir yani 0,6 dolar filan eder muhtemelen. fakat aksine 10 kat yaparsa da 600 dolar bırakır iyi para.

bana çok karmaşık geldiği ve youtube da nasıl yaparım tarzı videlar da bulamadığım için bayağı zorlandım o yüzden adım adım hatırladığım kadarıyla nasıl katılacağınızı nelere dikkat edeceğinizi yazıyorum.

smartdroba katılacak kadar smart değilimdir fakat uğraşlar sonucu nasıl başardığımı anlatayım

öncelikle uzun zaman ve uğraş istiyor örneğin kyc onayı beklemek zorundasınız onay maili gelene kadar cüzdan akitleştiremiyorsunuz.

ilk olarak aşağıda vereceğim telegram linki ile airdroba katılabilirsiniz.
    https://t.me/volentixsmartdropbot?start=547270875 eos cüzdan numarası isteyene kadar denilenleri yapın ve beni okumaya devam edin.

eos cüzdanınızın adresini istiyor bende de eos cüzdanı yoktu sonra devam ederim diye bekletiyordum sonra telegram kanallarında volentix şirketinin verto ismini verdiği pc ye indirilen kripto cüzdan adresi de oluyor dediler ben de web sitesine gidip verto adlı cüzdanı pc ye indirdim kurulum dosyasını çalıştırarak verto cüzdanı pc ye kurdum.

başlarken sizden bir şifre oluşturmanızı istiyor. bu konuda acemi olduğumdan hatalı bilgi verme ihtimalim ve alacağınız smardrobun yok olma ihtimali var uyarayım.

benim izlediğim adım şu şekilde oldu. telegramda verto cüzdanı kurun ve oradaki adresi eos istenen yere telegramda yazın dendiği için https://volentix.io/ web sitesine gittim. orada download werto başlığını tıklıyorsunuz ve indireceğiniz cüzdanı apple mi microsoft mu hangi işletim sistemini kullanıyorsanız onu tıklayıp indiriyorsunuz. inen dosyayı sağ tıklayıp aç dedikten cüzdan kendisini pc ye kuruyor. sonra eğer otomatik açılmazsa masa üstüne link koyuyor onu tıklayıp cüzdana giriyorsunuz. sizden şifre tanımlamanızı filan isteyecek o kısımları tam anımsayamadım fakat mantığı yanlış anlamadıysam şu. uzun ve hacklenmesi zor bir şifre tanımlıyorsunuz artık o sizin cüzdan şifreniz olacak. çok da uzun şifre kasmanıza gerek yok neticede ciddi paralar koyacağınız bir cüzdan olmayacaktır. yalnız yedekleme vb. bir dosya yaratayım mı ya da açıktan sana özel kodu vereyim mi diye iki seçenek sunmuştu ben dosya yap dedim o dosyayı arıyorum bulamıyorum. benim smartdrop güme gidecek galiba. siz dikkat edin. bu dosyayı gözünüz gibi saklayın ya da bana kodu ver deyip o kodu kopyalayp bir yerde saklayın.

selfdrobun cüzdanınıza çekilmesi için kyc isteniyor. cüzdandaki get vtx düşmesine tıklayınca açılan menülerden kyc onay kısmına girmeniz gerekiyor. yani kimlik bilgilerinizi yazıp kanıtlamak için resimlerini upload ediyorsunuz. adres kanıtı için de adınıza gelen banka doğalgaz vb. fatura resmi upload ediyorsunuz. bunu şirketin ortak çalıştığı veya paravan olarak kullandığı farklı bir sitede yapıyorsunuz. sitenin adresi https://blocktopus.io/ bu sitede oluşturduğunuz mail adresi ve kullanıcı şifresiyle cüzdanınızda aktifleşme yapınca size kısa bir süre sonra 200 vtx yolluyor.

şimdi buraya kadar sorunsuz geldiyseniz o bana çok dandik gelen verto cüzdan sayfasının sağ üst köşesinde bir barkod göreceksiniz. o barkodu tıklayınca bu cüzdandaki vtx eos adresinizi göreceksiniz onu kopyalayıp telegramda eos cüzdanı adresi istenen yere yapıştırarak telegramdaki airdob hayatınıza devam edeceksiniz.

umarım hatalı bir işlem yapmamışızdır bu kadar uğraş boşa gitmez.

olayı tam bilmediğim için mesela pc göçse cüzdan ve içindeki 200 vtx de havaya uçuyor mu yoksa giriş şifresiyle yine indirdiğim cüzdanla devam edebiliyor muyum. ek olarak cüzdanda withdraw özelliği göremedim. yani mevzuna henüz tam hakim sayılmam fakat bu tarz bol kepçeden dağıtım çok kısa sürüyor tam kavrayamadan alelacele yazmamın nedeni siz de faydalanın istedim.

sevgiler selamlar
    edit: smartdroba nasıl katılacağınız hakkında 2 video yeni eklenmiş youtube da en işe yarar görüntü buydu fakat dil ingilizce değil anlama şansınız yok fakat izlenebilir seviyede
    https://www.youtube.com/watch?v=rlb3saqukya

bu kadar amatör kullanıcı için karmaşık bir görev verip öncesinde eğitim videosu çekmemek şirketin çok amatör olduğu izlenimi verdi bizim bedava vtx ler ileride cacık çıkabilir. bu video çekenlere 200 vtx vermediğine göre kyc yaptığım için bana 200 vtx hediye etti sanırım. sınırlı sayıda olabilir acele kyc nizi yapın önce. airdorp sadece 20 veriyor.

edit2: cüzdan kimliğini içeren dosyayı buldum dosya aratma metoduyla. verto diye kaydetmişim uzantısız ufak bir dosya. direkt kaydet demeyin masa üstüne filan kaydedin ve anımsayacağınız bir isim verin. aksi halde bulunamayacak bir yerlere kaydediyor bayağı aradım kısayolun bulunduğu dizine gittim filan hiç bir yerde yoktu. temp klasörü tarzı bir yerlere oluşturmuş. dosyayı pc dışında bir yere saklayın örneğin kendi kendinize mail atabilirsiniz dosya ekle yaparak. wordpad le açınca içinde cüzdan kimliği olan harfler de görünüyor.
  • bither airdrop
    arkadaşlar toplamda 700 000 adet btr tokenı 2 ay gibi bir süre içerisinde airdropla dağıtacaklar. güzel bir proje olacağına inanıyorum. şu an için private sale devam ediyor. yakında icosunu yapacaklar.

100 btr = 1 eth ediyor. yani ico fiyatına göre hesaplanırsa 7000 ethlik ödül dağıtacaklar. yapmanız gereken tek şey sitelerine üye olup 2 saatte bir çark çevirmek, şansınıza göre tek seferde 25 btr'ye kadar kazanma şansınız var. 700 000 btr bitince airdrop bitecek. yani ne kadar erken katılırsanız o kadar iyi. bence denemeye değer.

link: bither airdrop
13 entry daha